ДБР починає допит свідків у справі про здачу Криму

Державне бюро розслідувань України (ДБР) починає допит свідків у справі про здачу Криму вищими посадовими особами України. Про це написав адвокат Віталій Сердюк на сторінці в Facebook.

За його словами, першими будуть допитані “представники військового керівництва країни, які володіють інформацією про навмисну ​​злочинну бездіяльність на той момент керівництва країни, що призвела до втрати Криму”: колишній в.о. міністра оборони Ігор Тенюх; екс-начальник Генерального штабу – Головнокомандувач збройними силами України генерал Володимир Замана; колишній заступник начальника Генштабу ЗСУ Віктор Муженко; колишній начальник Генштабу – Головнокомандувач ЗСУ Михайло Куцин; екс-перший заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу Збройних сил України Віктор Назаров.

Зокрема, Володимир Замана заявляв, що 1 березня 2014 року в Генеральному штабі була підготовлена ​​операція по перекиданню особового складу на територію Криму для деблокування військових частин, був підготовлений особовий склад, завантажені літаки, які піднялися в повітря і дійшли до морського узбережжя континентальної України, після цього льотчики отримали протиправну команду, розвернулися назад, сіли на аеродроми базування, звідки вони вилетіли, розвантажили особовий склад і на цьому все закінчилося. Також Крим не був збережений через відмову РНБО 28.02.2014 вводити воєнний стан.

Віктор Назаров розповідав про посилення військових угруповань в Криму. які готувалися у 2014 році . І заявив: “Я вважаю, що врятувати Крим для України в березні 2014 го не було пізно. Ми були готові вводити війська в першому тижні березня. І вже були поставлені завдання військово-транспортної авіації про перекидання. Це не зробили за наказом начальника Генштабу , хоча літаки вже були в повітрі “. Начальником Генштабу на той момент був Михайло Куцин.

Ігор Тенюх заявляв, що на засіданні РНБО 23.03.2014 його план захисту Криму членами РНБО, в тому числі і Арсенієм Яценюком і Сергієм Пашинським, підтриманий не був.

При цьому колишній керівник Нацгвардії і надалі міністр оборони Степан Полторак сказав: “Я пропоную з гордо піднятими прапорами виводити наші частини з Криму”.

Скріншот, фото: Facebook/ Виталій Сердюк

Довідка: Віталій Сердюк старший партнер AVER LEX, адвокат президента-втікача Віктора Януковича

За захист інтересів екс-президента України Віктора Януковича в українському суді адвокатське об’єднання AVER LEX минулого року отримало гонорар, що склав п’яту частину всього бюджету компанії.

Про це в інтерв’ю The Бабель розповів старший партнер AVER LEX, адвокат українського президента-втікача Віталій Сердюк. З огляду на такі розміри гонорарів, компанія досі не відмовляється від роботи над справою Януковича, незважаючи на репутаційні втрати. А сам Сердюк запевнив, що Віктор Янукович — хороший клієнт.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *