Чия комісія має з’ясувати, чи законним є будівництво на вулиці Мазепи?
У роботі другого пленарного засідання чергової 16 сесії міської ради, яке відбулося 7 липня, взяли участь 24 депутати. Головував на засіданні міський голова Тарас Костін. До слова, цього разу обранці громади за питання порядку денного знову голосували вручну, розписуючись у відомостях навпроти свого прізвища. Як пояснив секретар ради Петро Бочарін, на придбання системи «Рада голос», яка пройшла успішне випробування на першому пленарному засіданні, потрібно виділити близько 70 тис. грн. Рішення про це депутати прийматимуть на черговій сесії у серпні.
Як і на попередніх засіданнях, було багато суперечок, непорозумінь та галасу. Практично із кожного з питань велися гарячі дискусії.
На початку засідання депутати проголосували за повернення до розгляду неприйнятого раніше питання про зміни до рішення міської ради від 17.12.2015 року «Про затвердження Програми розвитку системи освіти міста Переяслава-Хмельницького на 2016-2018 роки». Йдеться про виділення додаткових 33 тис. грн на виконання робіт із капітального ремонту теплових мереж ЗОШ №6. Після певних суперечок кошти були виділені.
Депутати дали згоду на щомісячну доплату до посадових окладів керівникам навчальних закладів та методистам міського методичного кабінету. Були внесені зміни до бюджету міста, пов’язані з наданням освітньої субвенції та виділенням коштів на фінансування ЦПТО. Було затверджене положення про центр надання адміністративних послуг (ЦНАП), а також про архівний відділ виконкому міської ради.
Перед розглядом земельних питань виникли суперечки з приводу того, чи відбулося напередодні засідання земельної комісії чи ні, чи є головою земельної комісії депутат Владислав Юденко, чи ні. Справа в тім, що Владислав Михайлович став заступником головного архітектора і, згідно із законодавством, не мав права не тільки головувати на комісії, а і взагалі бути депутатом, суміщаючи цю громадську діяльність та роботу службовця місцевого самоврядування. Депутат Юденко спочатку написав заяву про складання повноважень голови земельної комісії, а потім вирішив звільнитися з посади заступника головного архітектора. Через цю невизначеність було вирішено перенести розгляд земельних питань на наступну чергову сесію.
Депутати також не проголосували за продовження на новий термін договору оренди нерухомого майна на вул. Шевченка, 3 з районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Мотивували розбіжностями з районною владою з деяких спірних питань. Очевидно, питання оренди районним підрозділом міських приміщень буде винесене на наступну сесію.
У межах чинного законодавства депутати дали згоду на зняття надбавок до посадового окладу за секретність із зарплат першого заступника міського голови Григорія Карнауха та заступника міського голови Ігоря Герасимова.
А от звернутися до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України з приводу необґрунтованого підвищення тарифів на газ та інші комунальні послуги для населення не вдалося. Жоден із проектів рішення не набрав достатньої кількості голосів.
Запеклі дискусії викликав розгляд ситуації щодо самочинного будівництва в охоронній зоні історичного центру міста на вул. І. Мазепи. Йдеться про зведення споруди поряд із в’їздом до РДА, майже навпроти будинку освіти. Відповідне звернення на попередньому засіданні озвучив депутат Ігор Янчук. На жаль, Ігор Вікторович на засіданні 7 липня був відсутній. Особливої делікатності розгляду цього питання надавала причетність до незаконного, як стверджували заявники, будівництва депутата Олександра Аракеляна. Його колега Владислав Юденко, який доповідав із цього питання, запропонував для вивчення ситуації створити тимчасову депутатську комісію. Потім виявилося, що вже створена комісія виконкому, яка ніякої практичної роботи з цього питання не проводила. Виникли суперечки з приводу понять «історична частина міста», «історичний центр», «охоронна зона історичної частини», «окольний град», «археологічний шар». Тож мером була внесена пропозиція активізувати роботу виконкомівської комісії і про результати роботи доповісти на наступній сесії. Правда, за цю пропозицію проголосувало тільки 11 депутатів при необхідних 18-ти.
Насамкінець депутати затвердили зміни в структурі ЦНАП. Віднині в цьому центрі додатково працюватимуть адміністратор для здійснення реєстрації місця проживання громадян, адміністратор для надання послуг виконкому та державний реєстратор для здійснення державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Олександр МАТВІЄНКО
Фото Сергія МЕВШІ