Чи вистачить грошей на субсидії наступного року

У проекті держбюджету на 2019 рік на субсидії заклали 55 млрд грн. Якщо тарифи на комунальні послуги зростуть, суму збільшать, розповів Віталій Музиченко, керівник директорату сім’ї та соціальної підтримки населення Міністерства соціальної політики.

“У 2018 році на субсидії з бюджету виділили 71 мільярд гривень. Щоправда на 1 січня сума простроченої заборгованості становила 18 мільярдів гривень. Загалом мали борг по субсидіях близько 20 мільярдів. Погашали її за рахунок бюджету поточного року. Тому 55 мільярдів гривень у 2019 році достатньо, щоб виплатити допомогу тим, хто потребує її”, – наголошує Віталій Музиченко.

З 1 січня 2019 року українцям почнуть нараховувати субсидію грошима.

“Міністерство працює на тим, щоб кошти надійшли вчасно. Пільги будуть впроваджуватись поетапно. Адже одномоментно нарахувати кошти 7 мільйонам громадян не реально. Водночас поки ще не має механізму видачі грошей”, – каже Віталій Музиченко.

Він додає, що українці вже декілька років отримують гроші за зекономлені субсидії. На сьогодні громадяни подали заяв на майже 800 млн грн. Максимум можна отримати 700 грн – еквівалент вартості 100 куб. м природного газу.

Щоб отримати субсидію, українцям не потрібно виписувати з житла громадян, які не проживають за місцем реєстрації. Субсидія залежить від доходів тих, хто фактично проживає у домогосподарстві. Кількість прописаних не впливає на розмір субсидії.

В Україні посилили умови отримання держдопомоги на оплату комунальних послуг. У зв’язку з цим українці йдуть на всілякі хитрощі, наприклад, офіційно розлучаються.

128 тисяч розлучень – половина від кількості весіль. Це – цифри року минулого. Але зараз, особливо на осінь, очікують ще більш потужну хвилю розірвання шлюбів. Справа тут зовсім не в почуттях, що охололи, а в субсидіях. У травні держава ускладнила правила надання субсидій: намагаючись зробити пільгу більш адресною.

“У Києві немає хвилі розлучень. Всі розписуються і розривають свої шлюби в стандартному режимі.

Представники державної влади ніколи не будуть підказувати і розповідати, яким чином маніпулювати своїм сімейним станом, щоб отримати житлові субсидії”, – розповідає начальник територіального управління юстиції в Києві Станіслав Куценко.

Але звідки тоді беруться ось ці приклади народної творчості. Цю хвилю розлучень напередодні опалювального розуміють фахівці соцзахисту. І тепер чітко діють за схемою: сім’я – це чоловік, дружина і неповнолітні діти. Навіть якщо вони зареєстровані за різними адресами, якщо давно не живуть разом, але досі мають штампи в паспортах, про субсидії можуть забути. Щоб отримувати компенсацію за комуналку в двох квартирах, в яких вони зареєстровані, потрібно розлучитися.