Чи стане 2020-й рік роком детінізації української економіки
Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук підбив підсумки боротьби з тіньовими ринками. За його словами, щонайменше тіньового ринку нафтопродуктів в Україні не буде.
Як підкреслив Гончарук у своєму телеграмі, тіньові схеми — це кошти, вкрадені у кожного українця. А 2020-й рік стане роком детінізації української економіки.
Нелегальні АЗС
Гончарук запевнив, що усі схеми тіньового ринку нафтопродуктів буде викрито та ліквідовано, а іхніх учасників притягнуто до відповідальності.
Також він підбив підсумки широкої кампанію з ліквідації тіньових схем торгівлі пальним, яку було розпочато за ініціативи українського президента Зеленського. За його словами Державна фіскальна служба, Нацполіція та СУ здійснили 2200 перевірок – загалом було перевірено інформацію щодо 1399 нелегальних АЗС.
Із них:
- 377 – зупинили діяльність;
- 316 – демонтовані раніше або відсутні за адресами;
- 243 – демонтовані за звітний період;
- 463 – оформили ліцензію.
Крім того, українські правоохоронці вилучили з обігу:
– 4 тисячі тонн паливно-мастильних матеріалів на загальну суму 93,4 мільйона гривень,
– обладнання на суму 94,2 мільйона гривень.
Згалом було відкрито 152 кримінальних та 292 адміністративних провадження.
“ДФС і СБУ мають продовжити перевірки, а місцева влада – активніше долучитися до процесу у межах робочих груп”, – наголосив Гончарук.
Деревина
Гончарук повідомив, що питанням майже 12% лісового фонду України займаються органи місцевого самоврядування. Вони, зі свого боку, заготовляють приблизно 2 мільйони кубометрів деревини в рік.
Наразі зі 187 постійних лісокористувачів комунальної власності до системи електронного обліку підключено лише 69. А 7,5% лісового фонду не закріплено за постійними лісокористувачами. Відповідно їх ніхто не охороняє, і жодний облік цієї деревини не здійснюють.
За словами Гончарука, з 1 лютого 2020-го року в Україні:
- Має повноцінно запрацювати централізований облік деревини.
- МВС, Держлісагентство та Держекоінспекція повинні безперервно запобігати незаконним вирубкам лісів і виявляти порушення.
- Держлісагентство, інші постійні лісокористувачі та власники лісів мають оприлюднювати на офіційних веб-сайтах інформацію щодо справ про лісопорушення.
- Голови ОДА мають надати пропозиції щодо закріплення за постійними лісокористувачами лісів, які не мають власника.
Гральний бізнес
Гончарук відзвітував, що сьогодні закрито понад 5300 нелегальних закладів.
20 грудня прем’єр-міністр України Олексій Гончарук провів позачергове засідання Кабінету міністрів. На ньому Гончарук заявив, що з нелегальними ігровими залами в Україні буде покінчено. Згодом міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що усі гральні заклади будуть закриті з 16 години 20 грудня.
Водночас він доручив головам ОДА та Нацполіції продовжити боротьбу з ними, зокрема:
- вжити всіх заходів для недопущення реклами незаконного грального бізнесу;
- посилити заходи із запобігання переходу нелегального грального бізнесу в онлайн.