Через морози відбір газу з ПСГ сягнув рекорду за вісім років, чому це нікого не здивувало?

В ніч на середу, 20 січня, позначки термометрів в Україні опустились подекуди до 30 градусів морозу. Відбір газу із підземних газосховищ значно зріс. Про це повідомляє прес-служба Оператора ПСГ.

Як зазначається в повідомленні, за минулу добу Оператор ПСГ відібрав зі сховищ 143 млн куб. м газу.

“Це найвищий показник за 8 років. Більше – 155 мільйонів кубометрів – із газосховищ відбирали аж у грудні 2012 року”, – повідомили в прес-службі.

За даними компанії, наразі робота усіх українських ПСГ відбувається у штатному режимі, без збоїв чи затримок, за потреби об’єми можна збільшувати.

До речі, не менші морози, та ще й триваліші, бували і в попередні роки. Тоді чому саме цьогоріч встановлено рекорд по відбору всього лише за кілька холодних днів? А, може, причина у низькій тепловіддачі блакитного палива, адже саме таку картину спостергіають власники приватних  будинків: лічильники крутяться, а тепла немає. Люди добре памятають, скільки кубів газу спалювали за добу раніше і в такі ж морози…. То чому проблема низької  тепловіддачі такого дорогого газу нікого досі не зацікавила?

Нагадаємо:

На початок 2021 року у підземних сховищах газу (ПСГ) України зберігалося 23,5 млрд куб. м газу. Це найвищий обсяг на початок нового року за останнє десятиріччя, який на 25% перевищує показники минулого року.