Будівельник, якого НАБУ підозрює у розтраті коштів, отримав ще 20 мільйонів на “Стіну”

У кінці травня приватна фірма ТОВ “Будцентр Вітязь” отримала ще 20 мільйонів гривень авансу із рахунку Державної казначейської служби за продовження робіт із облаштування кордону з Російською Федерацією.

Про це із посиланням на офіційний портал використання публічних фінансів повідомляєпроект “Марлін”.

Так, із 2015 року “Будцентр Вітязь” є одним із генеральних підрядників зі зведення фортифікацій на кордоні. Директору та засновнику даної фірми  Агаверді Аділову ще в 2017 році НАБУ висунуло підозру в розтраті майна в особливо великих розмірах і підробці документів.

За даними журналістів “Слідство.Інфо” за весь час зведення “стіни” “Будцентр Вітязь” на початок цього року отримав від Держприкордонслужби понад 135 мільйонів гривень.

Будівельник, якого НАБУ підозрює у розтраті коштів, отримав ще 20 мільйонів на "Стіну"

Минулого року на будівництві «Європейського валу» або «Стіни» — фортифікацій на кордоні з Росією — були задіяні 9 генеральних підрядників

У квітні стало відомо, що ТОВ “Будцентр Вітязь” отримала перші 20 мільйонів гривень у цьому році. Таким чином сума коштів перерахована з бюджету на дану приватну  фірму в рамках проекту “стіна” сягає 175 мільйонів гривень.

Раніше проект “Марлін” повідомив, що прикордонники засекретили контракти по “стіні Яценюка”.

Станом на 2019 рік Державна прикордонна адміністрація витратила на будівництво «Стіни» 1,3 мільярда гривень. Торік фортифікації обійшлися в 500 мільйонів гривень. Завершити будівництво обіцяють у 2021 році, наразі виконано 30% робіт.

За будівництво паркану на кордоні з Росією екс-прем’єр-міністр Арсеній Яценюк агітував особисто з 2014 року.

Сьогодні, 13 червня, стало відомо, що Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала обвинувальний акт щодо розтрати держкоштів, виділених на облаштування стіни на українсько-російському кордоні.

Нагадаємо:

Державна прикордонна служба України відмовляється оприлюднювати контракти зі зведення фортифікаційних споруд у рамках проекту “стіна Яценюка” протягом 2015-2018 років, посилаючись на державну таємницю.

У Держбюджеті на 2019 рік за бюджетною програмою “Заходи з інженерно-технічного облаштування кордону” закладено видатки загального фонду  у сумі 400 млн грн.

Торік на будівництво “Стіни” витратили 500 мільйонів гривень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *