Британський економіст розповів, що чекає економіку України до 2032 року

Цікаві прогнози щодо розвитку України на найближчі роки зробили науковці Британії.  За їх висновками, Індія  буде в п’ятірці найбільших економік світу, позиції Великобританії та Росії ослабнуть, Україна прискорить свій розвиток, але з обмовками. Таким є прогноз британського центру Cebr на найближчі роки. Про те, що конкретно чекає на економіку України, DW розповів економіст, співавтор дослідження Пабло Шах.

– Ми очікуємо, що Україна завершить цей рік з більш-менш непоганими показниками — близько двох відсотків зростання ВВП, — сказав дослідник. — За умови, якщо ситуація навколо Криму не погіршуватиметься, то ми очікуємо підвищення рівня зростання економіки до приблизно 4 відсотків на рік до 2020 року.

За словами Пабло Шаха, цьому сприятиме збільшення іноземних інвестицій та експорту завдяки більшій інтеграції України у ринок Євросоюзу. Але дослідники очікують зниження позиції України в рейтингу WELT, що пов’язано з тим, що вона розташована в тій частині таблиці, де також перебуває багато економік Азії та Африки, які розвиваються дуже швидкими темпами і поступово випереджатимуть Україну в найближчі три роки.

Зараз Україна має 63-тю позицію, але за їхніми прогнозами скотиться на 67-му до 2032 року. Тобто в порівнянні з багатьма єропейськими країнами прогноз темпів зростання для України дуже високий, але країни-сусідки в рейтингу розвиватимуться ще швидше.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *