Луценко анонсував нові кримінальні справи проти нардепів та міністрів

Генеральний прокурор України Юрій Луценко анонсував нові кримінальні провадження проти представників чинної влади. Про це він сказав у ефірі програми ТСН.Тиждень.

“Аналіз дій судової гілки влади – виключна компетенція Національного антикорупційного бюро. Тому ми зосереджені над діячами минулого і нинішнього дня з виконавчої та законодавчої гілок влади. Так, ми зараз розглядаємо справи, в яких ідеться і про депутатів, і про діючих міністрів”, – сказав Луценко.

Він також додав: “За минулий рік ми віддали до суду 1,2 тис. хабарників діючої влади. І цього року збираємося лише збільшувати темпи і висоту посад тих, хто розкрадає країну”.

Якщо подання на зняття недоторканності з 5 нардепів не буде підтримано у ВР наступного тижня, після “канікул” ГПУ знову подасть подання до регламентного комітету ВР.

“(Якщо подання не будуть підтримані), значить одразу після канікул мої подання знову будуть на столі регламентного комітету і я знову прйду у Верховну Раду. … Я не зупинюся… Ніхто не сховається – ні  за кордоном, ні за мандатом”, – заявив Луценко.

Також генпрокурор заявив, що наразі розслідування ГПУ “зосереджені на діячах з законодавчої та виконавчої гілки влади, теперішніх і колишніх”.

“Зараз ми займаємося справами щодо депутатів та діючих міністрів… Робимо це паралельно з оцінкою діяльності екс-президента Віктора Януковича, близько 20 його поплічників, які  розікрали країну, і слідство по усім закінчено”, – зазначив Луценко.

За його словами, за минулий рік прокурори “віддали до судів 1200 хабарників діючої влади”.

“Цього року плануємо лише збільшувати темпи і висоту посад тих, хто розкрадає державу”, – додав він.

Як відомо, генпрокурор Юрій Луценко вніс до Верховної Ради подання про зняття недоторканості з 5 народних депутатів – Андрія Лозового, Євгена Дейдея, Олеся Довгого, Борислава Розенблата та Максима Полякова.

Протягом 3-7 липня регламентний комітет розглянув  подання ГПУ щодо 5 нардепів, і підтримав подання на зняття недоторканності лише щодо Борислава Розенблата.

Раніше генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що у регламентному комітеті ВР зараз панує страх зламу старої системи недоторканності.