Борги по комуналці можна відпрацювати, платити не доведеться: в Україні ввели нові правила

В Україні затвердили новий порядок погашення мешканцями багатоквартирних будинків боргів перед ОСББ.

Якщо існують заборгованості по внесках на утримання будинку, мешканець може їх відпрацювати. Для цього потрібно попередньо скласти договір з ОСББ.

Такий механізм працював і раніше, однак тепер в договорі не можна вказувати суму більшу, ніж розмір боргу.

Також зараз процедура прийняття рішення спростилася. Якщо раніше рішення про відпрацювання приймалося загальними зборами окремо по кожному мешканцеві, то тепер зборам досить разово затвердити можливість використання такого механізму. Виносити рішення по кожному боржнику зможе правління.

«Проблема боргів зараз дуже актуальна. При цьому вона законодавчо не вирішена. Фактично ОСББ та керуючі компанії мають вкрай мало повноважень для вибивання заборгованості », – розповів голова комітету ЖКГ, благоустрою, екології та охорони навколишнього середовища Громадської Ради при КМДА Олег Попенко.

Чиновник зазначив, що постанова – це спроба хоча б частково вирішити болюче для багатьох громадян питання.

«Щоб жителі, у яких є борги, змогли по ним розрахуватися, наприклад, прибираючи в підїздах, у дворі, виконуючи дрібні ремонтні роботи і т.д. Правда, зараз цей механізм використовують не часто », – повідомив Попенко.

За заявою боржника або з власної ініціативи правління ОСББ зможе укласти договір, який підпишуть голова правління і співвласник-боржник.

У документі необхідно вказати вид, обсяг робіт, їх вартість та терміни виконання, а також умови придбання необхідних для виконання робіт матеріалів і устаткування. Крім того, після закінчення співпраці обидві сторони повинні підписати акт виконаних робіт.

Таким чином, можна відпрацювати борги за всіма видами зобов’язань перед ОСББ, будь-які внески, які прийняті на загальних зборах. Але це не стосується заборгованостей перед водоканалами і іншими постачальниками.

Юристи стверджують, що кожне ОСББ буде окремо приймати рішення про доцільність застосування порядку. З одного боку, це дозволить їм знизити загальний розмір боргів, з іншого – до кінця не ясно, чи захоче правління будинку платити за боржника податки, не отримуючи на свої рахунки «живих» грошей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *