У РФ заявили, чого хочуть для проведення “нормандського саміту”

Заступник голови МЗС РФ Олександр Грушко на полях Мюнхенської конференції з безпеки заявив, що рішення про проведення нового саміту в “нормандському форматі” буде прийнято виходячи з прогресу у виконанні поточних домовленостей.

 Грушко: “Була домовленість абсолютно чітка, що нова зустріч [у “нормандському форматі”] повинна підвести підсумок того, що було обговорено на попередній зустрічі. Це стосується розведення сил, припинення вогню, розмінування, обміну полоненими, впровадження формули Штайнмайєра в [українське] законодавство і деяких інших речей”.

За його словами, головною умовою для проведення нового саміту є “зрушення щодо комплексу домовленостей – як на треку безпеки, так і на політичному треку”.

 “Одночасний рух по цих треках – стрижень тієї філософії, яка була закладена в мінські домовленості”, – додав він.

В якості однієї з головних перешкод на шляху реалізації мінських угод Грушко назвав “відсутність будь-якої готовності Києва до нормального діалогу з Донецьком і Луганськом”.

Грушко: “Це зобов’язання кричущим чином не виконується, хоча воно є одним з основних умов мінського пакету”.

 У суботу глава МЗС Вадим Пристайко заявив, що зустріч Володимира Зеленського, Володимира Путіна, Ангели Меркель та Еммануеля Макрона (в “нормандському форматі”) може не відбутися у квітні, як планувалося попередньо.

Водночас президент Володимир Зеленський запевнив, що Україна робитиме все можливе, щоб наступний саміт у “нормандському форматі” відбувся в квітні цього року, але очікує кроків назустріч.

Зеленський також виключив можливість того, що Україна вестиме “прямий діалог” із ватажками самопроголошених “республік” на Донбасі.

Нагадаємо:

  • 9 грудня 2019 року у Парижі відбулася зустріч лідерів “нормандського формату”. У Парижі відбулась і окрема зустріч президентів Володимира Зеленського і Володимира Путіна.
  • Сторони домовилися, що наступна зустріч може відбутися за 4 місяці, а до неї має відбутися обмін утримуваними, припинення обстрілів під уже цілодобовим моніторингом місії ОБСЄ і розведення сил на нових ділянках.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *