Аваков: втручання РФ у вибори буде колосальним

За оцінками міністра внутрішніх справ України Арсена Авкова, втручання Росії в президентські вибори в Україні буде колосальним.

Про це міністр розповів в інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна.

“Нещодавно британці оголосили, що знайшли аж 5 тисяч акаунтів Твіттер, які втручалися в британські вибори. Мені було смішно. У нас з Росією фактично спільне інформаційне поле, і втручання буде колосальним за моїми оцінками”, – заявив Аваков.

На його думку Росія навряд чи буде фізично втручатися у вибори, але проявить максимальну активність в пропаганді.

 “Не думаю, що Росія буде фізично втручатися у вибори, але вони вже постараються проявити максимальну активність в пропаганді – і будуть дивитися, може ми самі собі “голову зламаємо”, – припускає Аваков.

При цьому глава МВС України вважає, що українці повинні самі протистояти російській активності.

“А ми, як доросле демократичне суспільство, повинні проявити мудрість не дати їм цього задоволення!”, – заявив він.

Крім того, Аваков допускає, що Росія може використовувати для провокацій церковну тему.

“Наприклад, хтось десь захопить якийсь храм, підпалить, не дай Бог, загинуть люди, і туди Путін, умовно кажучи, особисто на вертольоті прилетить і почне кричати, що гинуть люди, і духовенство, і русскій мір . Ми не повинні дати можливості це зробити”, – сказав Аваков.

Під час виборчого процесу повна монополія на силу буде належати виключно Нацполіції та Нацгвардії, заявив в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” заявив глава МВС Арсен Аваков.

“Жодних цивільних груп, “тітушек”, “нацдружин”, патріотичних активістів та інших. Попереджаю наперед – все буде дуже жорстко припинятися. … Поліція не буде покривати жодні “каруселі”, схеми, “сітки”, не буде в цьому брати участі і буде припиняти усі незаконні схеми. Навіть якщо “сітки” і “каруселі” якось пов’язані з кимось із представників влади, це нічого не змінить у нашій реакції на них”, – заявив глава МВС.

Аваков зазначив, що виборчі “сітки” працюють, коли “є “вища воля” і інвестиції великих коштів у купівлю голосів”.

 “За часів товариша Януковича МВС працювало з ним у спайці і тому такі схеми сходили з рук. МВС і Нацполіція не братимуть участі у жодній з таких схем. … Якщо це дійде від “точки намірів” до “точки реалізації”, незалежно від можливості конфлікту всередині коаліції, я займу однозначну позицію, і ми будемо діяти жорстко”, – запевнив він.

Глава МВС також зазначив, що на виборах-2019, можливо, “будуть спроби атакувати і виборчі дільниці, і комісії, і багато ще чого”.

“Ми забезпечили нормальне проведення виборів в 2014 році, маючи на порядок меншими можливостями, і точно знаємо, як провести їх зараз. Проводяться і технічні, і тактичні навчання, тренінги, підготовка співробітників. У нас буде дуже складне завдання, але, думаю, МВС повністю до нього готове”, – заявив Аваков.

Також він додав, що в МВС “готові взяти на себе охорону ключових кандидатів”, а поліція “буде жорстко реагувати на політичні ігри, що переходитимуть межі безпеки і законності”.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *