Стало відомо, про що домовились Путін і Лукашенко

Президенти РФ і Білорусі Володимир Путін і Олександр Лукашенко домовилися про нову зустріч, яка має відбутися до Нового року.

Про це пише “БЕЛТА” з посиланням на прес-секретаря президента Білорусі Наталію Ейсмонт.

За її словами, глави держав “домовилися до Нового року провести ще одну зустріч для ухвалення рішень, які не терплять зволікання”.

“У першу чергу це пов’язано з бажанням президента РФ глибше вникнути у суть проблем, щоб знайти шляхи їх вирішення. Дата даної зустрічі буде узгоджена додатково”, – повідомила Ейсмонт.

 Намір Путіна і Лукашенка зустрітися ще раз до Нового року підтвердив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков.

“Лідери домовилися зустрітися до кінця року”, – заявив Пєсков, пише ТАСС.

Ейсмонт також заявила, що переговори, що відбулися 25 грудня, “безумовно, ми можемо назвати конструктивними”.

В ході зустрічі Путін запросив Лукашенка на спільний обід без участі делегацій двох країн.

“Я пропоную такий порядок: ми послухаємо, як наші колеги працювали, і буде дано можливість делегаціям ще поспілкуватися, а я хочу потім вас ще окремо запросити на обід робочий, передноворічний”, – заявив Путін, після чого зустріч продовжилася за закритими дверима.

 “Найбільш гострим питанням переговорів стала тема компенсації випадаючих доходів Мінська від податкового маневру, проведеного Москвою. Російську сторону в свою чергу турбує питання періодичних порушень Білоруссю митного режиму Союзної держави”, – пише ТАСС.

“Президенти обговорили весь спектр питань спільного порядку денного. … Серед найбільш актуальних тем, що обговорювалися сьогодні, були і ціноутворення на газ, робота білоруського нафтопереробного сектора в умовах проведеного РФ податкового маневру, поставки наших продуктів харчування на російський ринок. Як підсумок – позиції зближені з усіх питань”, – заявила прес-секретар Лукашенка.

Також президенти, “особливо під час зустрічі один на один, піддали серйозному аналізу домовленості в рамках Союзної держави та їх реалізацію”.

Зазначимо, в рамках податкового маневру в РФ проводиться поетапне обнулення експортних мит на нафту і нафтопродукти протягом 6 років при одночасному підвищенні податку на видобуток корисних копалин протягом 3 років.

Мінфін Білорусі вважає, що бюджет країни від реалізації податкового маневру втратить у 2019 році понад $300 млн, а за 6 років збитки становитимуть до $10 мільярдів. Білорусь наполягає на компенсації з боку РФ.