Артем Петрашкін: Чиновники, які вкрали у держави гроші, повинні відшкодовувати збитки в десятикратному розмірі

Чиновників, що розкрадають бюджетні кошти, потрібно карати фінансово, щоб вони компенсували завдану шкоду в десятикратному розмірі. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив кандидат юридичних наук Артем Петрашкін.

«Покарання має бути суворим і відповідати тяжкості вчинених діянь. Особливо якщо порушені державні та громадські інтереси, тобто вкрадені наші з вами спільні гроші, податки. Тому мізерних штрафних санкцій, які передбачені сьогодні чинним законодавством, недостатньо, – вважає експерт. – Вони просто не лякають тих, хто звик роками незаконно збагачуватися за державний кошт. Відсидівши пару років, вони повертаються на такі ж «хлібні» посади ».

На думку Артема Петрашкіна, необхідно істотно посилити саме матеріальну відповідальність і зовсім заборонити таким чиновникам займати подібні посади в майбутньому.

«Держслужбовці, чия вина доведена, повинні компенсувати завдані збитки в десятикратному розмірі. Навіть якщо їм доведеться виплачувати цю суму все життя. Тільки тоді вони почнуть думати про наслідки, – пояснює юрист. – Поки ж держава втрачає двічі. Спочатку зазнає збитків від дій держслужбовця, потім витрачає бюджетні гроші на його утримання в СІЗО або в’язниці. А ця сума на одного ув’язненого в середньому становить 43 тисячі гривень на рік ».