Антимонопольний комітет дозволив Ахметову монополізувати енергетику України, – Наші гроші

Антимонопольний комітет України 25 квітня дозволив компанії “ДТЕК Нафтогаз” купити у VS Energy більш ніж 50% акцій “Київобленерго” і “Одесаобленерго”.

Про це пишуть “Наші гроші“, – передає ЛБ.

За оцінкою видання, після цієї покупки група Ріната Ахметова перевищила поріг 35% на ринку постачання електроенергії, що є ознакою монополії.

Відповідно до Закону України “Про захист економічної конкуренції” монопольним (домінуючим) становищем господарюючого суб’єкта може бути визнано в тому випадку, якщо його частка на ринку перевищує 35%.

Колишній член НКРЕКП Андрій Герус, член команди обраного президента Володимира Зеленського, також заявив, що ДТЕКу буде належати 42% всіх розподільних мереж в Україні і 48% ринку поставки.

Депутат «Самопомочі» Вікторія Войціцька наголошує: «Надавши дозвіл на купівлю «Київобленерго» і «Одесаобленерго», АМКУ відкрив скриню Пандори. Тепер Ахметов фактично зможе скупити всі обленерго України. Гроші на це в нього є».

І гроші ці Ахметову надали прості споживачі, які платили за схему «Роттердам+». Тепер одна людина, Ринат Ахметов, вже контролює 80% видобутку енергетичного вугілля, 80% теплової енергетики, монополізує роздрібний ринок електроенергії.

Гроші, зароблені на монопольних схемах, створюють можливості заробляти ще більше грошей на додаткових монопольних схемах. Все робиться за рахунок споживачів.

«Фактично, на наших очах завершується утворення енергетичного монстра, аналогів якому в Україні не було. Пронизуючи всі ланки енергосистеми, збираючи кошти зі споживачів, ніщо не завадить дітищу Ахметова маніпулювати цінами і тарифами у своїх інтересах».

Вікторія Войціцька звернеться до Ради нацбезпеки і оборони з проханням розглянути ситуацію з енергетичною монополією Ахметова. І вимагає негайно звільнити тих членів Антимонопольного комітету, які ухвалили це злочинне рішення.

«Захищати споживача і ринки від зловживання монополізмом мав би Антимонопольний комітет. Але, як бачимо, сьогодні він вкотре зіграв за Ахметова і проти українців. Сьогодні – день ганьби АМКУ. Неможливо побудувати сильну економіку, якщо з неї п’ють кров монополії. А імпотентний АМКУ це кришує. Я не бачу ніякої можливості подальшого функціонування АМКУ у складі, що дозволяє монополістам посилювати своє монопольне становище», –  наголосила Войціцька.

Нагадаємо, 28 грудня 2018 року АМКУ закрив справу стосовно енергетичного холдингу ДТЕК Ріната Ахметова. АМКУ визнав, що ДТЕК не зловживав монопольним становищем, а його ринкова частка в генерації електроенергії не перевищує 25%.