Заступник генпрокурора назвав причину своєї відставки

Єнін був призначений заступником генерального прокурора України в червні 2016 року

Заступник генерального прокурора України Євген Єнін назвав причину своєї відставки. Про це повідомляє кореспондент РБК-Україна.

Єнін розповів про справу Курченко.

“З кінця березня цього року я не давав жодних коментарів у справі Курченка … Ряд ЗМІ поширили проти мене ряд неправдивих фактів. Але я не скасував жодної підозри. Я не здійснював ніяких перешкод у справі Курченка. За останні два роки, були прийняті максимальні заходи для забезпечення будь-яких тисків зовні на слідчих “, – зазначив він.

Він зазначив, що не тримається за свою посаду і йде у відставку.

“Я відчув, що ситуація навколо справи Курченко певною мірою штучно політизується, і моїх зусиль, щоб зняти цю політизацію недостатньо”, – зазначив він.

Водночас, він зазначив, що має на увазі, в тому числі, розслідування справи олігарха-втікача Сергія Курченка, для допиту в якій ГПУ нещодавно викликала соратників президента Петра Порошенка.

 “Я не жертвую жодним чином своєю кар’єрою, я роблю свій персональний громадянський вибір”, – запевнив прокурор.

Інформація про нібито причетність оточення Порошенка до справи Курченка почала поширюватись у ЗМІ з кінця березня. Єнін пояснив, що як старший групи прокурорів з того часу не коментував розслідування, “щоб не сприяти політизації” та “максимально забезпечити законність”.

“Водночас, на певному етапі ситуація навколо розслідування почала розвиватися в той спосіб, який пішов врозріз з моїми життєвими принципами”, – зазначив Єнін.

Він додав, що сьогодні “ще не час і не місце розказати про роль і місце кожного навколо цієї історії”.

“Але цей час настане, і я більш ніж переконаний, що зазначеним діям та подіям буде надана відповідна правова оцінка”, – запевнив заступник Луценка, не пояснивши, що конкретно він має на увазі.

“Я вірю в професіоналізм прокурорів, я вірю в їхню професійну етику і неупередженість”, – підсумував прокурор.

Крім того, він заперечив, що Порошенко втручався у розслідування справи Курченка, як заявляв раніше прокурор Костянтин Кулик.

“Тиснути на мене достатньо складно… Тиснути можна тільки на того, хто гнеться”, – запевнив Єнін.

Водночас, заступник генпрокурора не відповів прямо на запитання, чи є підозрюваними у справі соратники Порошенка Валерія Гонтарева, Борис Ложкін і Олексій Філатов.

Єнін не сказав, куди піде працювати після звільнення з ГПУ.

Єнін вчора написав заяву про звільнення. Потім він заявив, що “зробив вибір на користь своїх принципів”.

Відзначимо, Єнін був призначений заступником генерального прокурора України в червні 2016 року.

Вже повідомлялося, що майбутній президент України Володимир Зеленський заявив, що звільнить генпрокурора Юрія Луценка. Він заявив, що зробить це після інавгурації, яка, швидше за все, відбудеться 28 травня. Зокрема, Зеленський заявив, що змінить кадрову політику і призначать нових людей.

Додамо, раніше прокурор ГПУ Костянтин Кулик заявив, що в розслідуванні справи про продаж групи компаній “Український медіа холдинг” бізнесмена Сергія Курченка особисто втручалися президент Петро Порошенко, а також заступник голови Адміністрації Олексій Філатов. Він додав, що в розслідування основної справи Курченка втручалися Філатов, а також екс-глава Нацбанку Валерія Гонтарєва.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *