Антимонопольні служби мовчать: чому так різняться тарифи на газ для населення?

Стали остаточно відомі тарифи на газ для населення на поточний опалювальний сезон по областям. Про це заявив журналіст Ігор Розов в авторській програмі телекомпанії «Град»

Так, на Одещині абонплату за газ підвищили на чверть, а в Миколаївській області на 35 відсотків – практично до 2 тисяч гривень. При цьому взимку ціни зростуть на 16 відсотків у порівнянні з минулим сезоном.

Крім того, в грудні найнижча вартість куба становила 5,95 гривень, а найвища – 9,05 гривень. На даний момент обігрів однокімнатної квартири обходиться приблизно в 1300 гривень на місяць.

«Я знайшов таблицю цін всіх організацій України, які постачають газом і спробував зрозуміти, які принципи ціноутворення лягли в формування, опублікованих сум», – пояснив Розов.

За його інформацією, споживачі «Нафтогазу» повинні будуть заплатити 6 гривень 33 копійки за кубометр.

«Формально можу пояснити: монополіст, найбільша компанія країни. Може собі дозволити. Але поруч у списку стоїть «Кіровоградська обласна енергопостачальна компанія». Тамтешня ціна за один «куб» всього на 3 копійки дорожче, ніж у «Нафтогазу. Чому так?” – задався питанням журналіст.

Ще більше вразило експерта різниця  в цінах у двох кременчуцьких фірм.

«Кременчукгаз-Трейдинг» пропонує споживача свій продукт за 7 гривень 30 копійок, а «Кременчукгаз Постачання» вимагає на 20 копійок більше. Які тут закладені причини в різних цінах? Одгн же місто!» – здивувався Розов.

Далі він навів дані двох регіонів-сусідів. Так, в «Львівенергозбут» беруть з покупця 6 гривень 62 копійки за один «куб». А поруч «Прікарпатенерготрейд», у якого ціна майже на одну гривню вища – 7 гривень 20 копійок за кубометр.

При цьому, дана ціна вказана без послуг розподілу газу, що означає, що кінцева ціна газу для споживачів буде більше на гривню-дві від ціни газових компаній.

«Мені просто цікаво дізнатися: а регіональні відділення Антимонопольного комітету України та центральний апарат цієї структури перевіряли обґрунтованість тарифів? І головне: не аналізували вони процес ціноутворення тарифів з точки зору наявності картельної змови», – поцікавився Розов.

«Нагадаю, в Україні, в разі зловживання владою, монополісти ринку зобов’язані відшкодувати споживачам завдані збитки в подвійному розмірі. При цьому монополісти користуються тим, що велика частина українців, не знає про таку можливість отримати переплачені гроші разом з компенсацією. Ну, а поки, антимонопольні служби мовчать, нам варто приготуватися платити за газ за тарифами, які я озвучив. На жаль ….» – підсумував журналіст.

Нагадаємо:

Раніше повідомлялося про те, що Нафтогаз звинуватив газсбути в посяганні на вільний вибір постачальника. Так, Кіевоблгазсбут, Закарпатгазсбут і Одесагаз-Поставка намагаються повернути споживачів-перебіжчиків через суд, щоб змусити їх купувати газ на 40% дорожче.