Акції проти Путіна: В Москві силовики затримали журналіста під час прямого ефіру

У Москві поліцейські із застосуванням сили затримали журналіста під час висвітлення у прямому ефірі акції проти президента РФ Володимира Путіна.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

“Журналіста проекту Радіо Свобода та “Голосу Америки” “Настоящее время” Олексія Александрова із застосуванням сили затримали поліцейські у Москві 5 травня під час висвітлення акції проти президента Володимира Путіна”, – йдеться у повідомленні.

 Журналіст говорив в ефірі про особливу жорсткість правоохоронних органів під час цієї акції протесту “Він нам не цар”, порівнюючи з іншими акціями, організованими опозиціонером Олексієм Навальним.

Як повідомлялося, за даними на 21:00, 5 травня в 26 містах Росії затримали 1599 імовірних учасників акцій “Він нам не цар” і випадкових перехожих.

5 травня у Росії проходили мітинги “Він нам не цар” до інавгурації Володимира Путіна, яка відбудеться 7 травня.

У багатьох містах заходи, організовані прихильниками опозиціонера Олексія Навального, не узгоджені з владою.

Євросоюз і США закликали російську владу негайно відпустити затриманих у суботу мирних демонстрантів та журналістів.

Про це йдеться у заяві речниці зовнішньополітичної служби ЄС Майі Косьянчич.

“Затримання більш ніж тисячі демонстрантів та насильство, яке російська влада застосовувала проти них сьогодні, загрожують основним свободам вираження поглядів, об’єднань та зібрань у Російській Федерації. Затримання журналістів також загрожує свободі ЗМІ. Ці основні права закріплені в російській конституції, і ми сподіваємось, що вони будуть захищатися, а не руйнуватися”, – заявили в Євросоюзі.

У заяві підкреслюється, що навіть якщо деякі демонстрації не були дозволені у місці, де вони відбулися, це не може виправдати жорстокість міліції та масові арешти.

 ЄС закликав російську владу в повній мірі дотримуватися міжнародних зобов’язань для захисту зазначених прав та негайно звільнити мирних демонстрантів та журналістів.

У свою чергу, речниця Державного департаменту США Хезер Науерт заявила, що “Сполучені Штати засуджують затримання в Росії сотень мирних протестувальників і вимагають негайно звільнити їх”.

“Лідери, впевнені у своїй легітимності, не арештовують своїх мирних опонентів за протести”, ‒ написала вона у Twitter.

Як повідомлялося, за даними на 21:00, 5 травня в 26 містах Росії затримали 1599 імовірних учасників акцій “Він нам не цар” і випадкових перехожих.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *