Адвокат Трампа цікавиться, чи арештують Коломойського

Між олігархом Ігорем Коломойським і оточенням адвоката президента США Рудольфа Джуліані назріває серйозний конфлікт.

Ігор Коломойський

Як пише “Страна”, Коломойського підозрюють у відмиванні на території США півмільярда доларів. Цю суму Коломойський і бізнесмен Геннадій Боголюбов нібито отримали шахрайським шляхом – на цьому наполягає колишній бізнес-партнер олігарха Вадим Шульман, який і звернувся спочатку до Високого суду Лондона, а потім і в американську спецслужбу, яка і відкрила справу.

Після приїзду в Україну дніпропетровський олігарх виступив зі звинуваченнями проти американських громадян – Льва Парнаса і Ігоря Фрумана, людей з близького кола Джуліані.

В Україні діють два афериста, які знаходяться під розслідуванням США. Два “остапа бендера”, які ходять між двома країнами. Один, здається, Лев Парнас, а інший – Ігор Фруман. Вони ходять тут по Україні, збирають з людей гроші. Розповідають, що близькі з паном Джуліані. І що вони вирішать з паном Луценком будь-яке питання. пан Луценко про це навіть не знає. І, я думаю, пан Джуліані теж про це не знає”, – сказав Коломойський.

“Повірте мені, ми цих двох “субчиков” виведемо на світ божий. Щоб вони не думали. Запам’ятайте ці два імені: Лев Парнас і Ігор Фруман. Вони приїжджали до мене в Ізраїль і розповідали, як мені треба із Зеленським спілкуватися. Я сказав – я не маю відношення до Зеленському. Після цього вони зникли – і тут почалися всі ці провокації: щодо Джуліані, оточення і ще якусь дурницю”, – заявив олігарх.

У ЗМІ Парнаса і Фрумана називають організаторами зустрічей Джуліані з генпрокурором Юрієм Луценком, який зараз дає американцям інформацію по втручанню України в американські вибори 2016 року на користь Хілларі Клінтон і компромат по роботі в Україні колишнього віце-президента США Джо Байдена, головного конкурента Трампа на майбутніх виборах президента США в наступному році.

Політолог Вадим Карасьов зазначив, що Фруман і Парнас пов’язані з Global Energy Producers, яка фінансувала America First Action Inc., тобто структуру, яка надавала політичну підтримку Дональда Трампа.

Парнас в коментарі “Країні” заявив, що вони з Фруманом подають на Коломойського заяву в правоохоронні органи в Україні і в США (оскільки вони американські громадяни). Так як вважають заяву Коломойського – прямою загрозою.

“Після інтерв’ю Коломойського ми відразу зв’язалися з нашими адвокатами в Америці, оскільки це неприкрита пряма загроза нам і нашим сім’ям. Ми добре знаємо, хто такий Коломойський і на що ця людина здатна, що він робив раніше в житті. Тому це дуже серйозна загроза. А робити такі заяви в шабат для віруючого єврея – це взагалі незбагненно”, – сказав Парнас.

Парнас і Фруман зараз знаходяться в Україні. Вони поки не коментують заяв Коломойського з приводу їх зустрічей в Ізраїлі, розмов про Зеленського і організації зустрічі Джуліані з Луценком, пообіцявши розкрити подробиці контактів з олігархів пізніше.

Персональний адвокат президента США Дональда Трампа Рудольф Джуліані обурений тим, що олігарх Ігор Коломойський по приїзді в Україну погрожував двом американським громадянам.

Про це він написав у суботу в Twitter, коментуючи інформацію про повернення Коломойського в Україну.

 Ihor Kolomoyskyi, left, at his company’s offices in 2014.

Oligarch’s Return Raises Alarm in Ukraine

Ihor Kolomoisky, a business titan with close ties to Ukraine’s president-elect, returned from self-imposed exile just days before the inauguration.

 “Щойно він повернувся, він погрожував двом американським громадянам. Представники Коломойського і вороги президента Трампа консультують новообраного президента. Чи буде він заарештований?”, – написав Джуліані.

17 травня в інтерв’ю програмі Радіо Свобода “Схеми” Коломойський назвав аферистами двох американців – Лева Парнаса та Ігоря Фрумана, які “збирають з людей гроші”, прикриваючись зв’язками з Джуліані.

“І вони ходять тут Україною, збирають з людей гроші, розповідають, що вони близькі з паном Джуліані – і що вони вирішать з паном Луценком будь-яке питання. Пан Луценко про це навіть не знає. І, я думаю, пан Джуліані теж про це не знає”, – сказав Коломойський.

“І в найближчому майбутньому, повірте мені, ми цих двох “субчиків” виведемо на світло боже. Щоб вони не думали…”, – додав олігарх.

Він розповів, що Парнас і Фруман приїжджали до нього в Ізраїль і розповідали, як “треба із Зеленським спілкуватися”.

“Я сказав – я не маю відношення до Зеленського. Після цього вони зникли – і тут почалися всі ці провокації: щодо Джуліані, оточення, позбутися, ще якоїсь маячні”, – сказав Коломойський, коментуючи заяву Джуліані про те, що Зеленський повинен позбутися “причеп з минулого і кримінальних олігархів – Ігоря Коломойського та інших”.

Нагадаємо:

  • 16 травня в Україну з Ізраїлю прилетів олігарх Ігор Коломойський. Він не був в Україні з червня 2017 року і заявив, що приїхав прожити в Україні найближчі п’ять років.
  • Коломойський заявив в інтерв’ю програмі “Схеми”, що ФБР, можливо, і веде розслідування стосовно нього, але воно нічим не завершиться, бо він “нічого протизаконного на території США, ЄС чи України не скоїв”.
  • Раніше видання The Daily Beast з посиланням на 3 джерела повідомило, що ФБР веде розслідування проти олігарха Ігоря Коломойського.
  • Видання також зазначає, що Ігоря Коломойського “звинувачували у замовних убивствах” (у 2015 році), а тепер вважають покровителем кандидата у президенти, коміка Володимира Зеленського.
  • Федеральне бюро розслідувань країни “не підтверджує і не заперечує існування будь-якого розслідування” проти олігарха Ігоря Коломойського стосовно можливих фінансових злочинів, включно з відмиванням коштів.
  • 10 травня персональний адвокат американського лідера Рудольф Джуліані заявив, що планує їхати в Україну, щоб умовити новообраного президента Володимира Зеленського не припиняти розслідування справ, в яких зацікавлений Дональд Трамп. Він також збирався розповісти Зеленському, що знає про людей з його оточення.
  • Пізніше Джуліані скасував візит, заявивши, що він би опинився у “середовищі людей, які є ворогами президента, а в деяких випадках і ворогами Сполучених Штатів”.
  • Серед таких людей він назвав нардепа Сергія Лещенка.
  • Сам Лещенко заявив, що генпрокурор Юрій Луценко дезінформував Джуліані, щоб залишитися на своїй посаді.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *