Адміністрація Трампа готує продаж Україні протитанкових ракет – ЗМІ

США та Україна можуть укласти угоду щодо купівлі-продажу зброї на 47 мільйонів доларів, повідомляє телеканал ABC з посиланням на джерела у Держдепартаменті США. Ідеться зокрема про протитанкові ракети.

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп має незабаром дозволити продаж Україні протитанкових ракет. Про це в п’ятницю, 22 грудня, повідомляє американський телеканал ABC з посиланням на чотири джерела у Державному департаменті. Ідеться про угоду на 47 мільйонів доларів США, до якої входять 210 протитанкових ракет та 35 пускових установок, інші комлектувальні доведеться купувати окремо, зазначається на сайті ЗМІ.

“США вирішили посилити оборонну здатність України (…) для захисту її незалежності та територіальної цілісності, а також стримування подальшої агресії”, – прокоментували телеканалу в зовнішньополітичному відомстві США. Речниця Держдепаратменту США Хізер Науерт підкреслила, що “допомога США є суто оборонною, як ми і завжди говорили. Україна – суверенна країна і має право на оборону”, – сказала вона, додавши, що Вашингтон залишається відданим мінським угодам.

Якщо президент Трамп формально схвалить план, документ ще має бути затвердженим Конгресом, який матиме на його розгляд 30 днів.

США відмовлялися надавати Києву летальну зброю, проте раніше цього місяця у Вашингтоні затвердили експортну ліцензію для України “на купівлю деяких легких озброєнь і стрілецької зброї у виробників США”.

На Донбасі почалося “новорічне перемир’я”

У ніч на суботу, 23 грудня, на Донбасі мав запрацювати новий режим припинення вогню. Про нього Тристороння контактна група домовилася у Мінську 20 грудня – перемир’я має забезпечити спокій під час новорічних та різдвяних свят.

Офіційний Київ, а також представники озброєних сепаратистів підтвердили свою готовність дотримуватися умов “новорічного перемир’я”.

Напередодні президент України Петро Порошенко обговорив з канцлеркою ФРН Анґелою Меркель (Angela Merkel) та державним секретарем США Рексом Тіллерсоном ситуацію на Донбасі та вихід Росії з СЦКК.