Денис Шмигаль: після завершення опалювального сезону українці купуватимуть газ за іншими цінами

Українці після кінця опалювального сезону будуть купувати газ за новими, річними тарифами. Тим, хто не може сплачувати комунальні послуги, обіцяють відразу ж після звернення призначати субсидії. Про це 19 лютого під час години запитань до уряду заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у Верховній Раді. “Реалізація нашої стратегії, яка складається з 8 кроків, також триває”, – сказав він.

“Актуалізація інформації, що відбувається, як ми рухаємося. Один із рухів – максимальний тариф 6,99 грн за куб до кінця опалювального сезону. Це справедлива ціна. Про це свідчить те, що постачальники самі знизили ціну на газ у січні. Деякі компанії ставлять ціну навіть менше”, – сказав прем’єр.

Також Шмигаль розповів про зниження тарифів на розподіл. НКРЕКП (Нацкомісія, що регулює сфери енергетики і комунальних послуг) встановила максимальний тариф 1,79 грн. Для 13 компаній цей тариф вже почав діяти. Уряд підписав меморандум з міськими головами, це гарантує, що тарифи на опалення і гарячу воду підвищуватися не будуть.

“Триває робота про запуск річних продуктів. Тоді споживачам буде зрозуміло, скільки вони будуть платити влітку, взимку, навесні”, – додав Шмигаль.

Він зазначив, що Кабмін робить все, щоб компенсувати витрати на комуналку за допомогою субсидій.

“Зараз в Україні 3 млн субсідіантов, ще 1,8 млн отримують пільги. Субсидій вистачить на всіх, хто цього потребує. Фінансування вже склало 5 млрд (у січні). Значно спростили доступ до субсидій, більшість отримує їх після звернення. 572 тис. сімей отримують близько 570 грн компенсації високих тарифів на електроенергію”, – підсумував прем’єр-міністр.