Держдеп підтвердив: США нададуть Україні зброю

Державний департамент підтвердив, що Сполучені Штати нададуть Україні “посилені оборонні можливості” для боротьби української сторони із підтримуваними Росією бойовиками.

Про це, як повідомило агентство Reuters, заявила речниця зовнішньополітичного відомcтва США Хезер Науерт.

“Підтримка Сполучених Штатів носить виключно оборонних характер і, як ми завжди заявляли, Україна є суверенною державою та має право захищати себе”, – зауважується в заяві речниці Державного департаменту США.

Раніше в п’ятницю телеканал ABC News поінформував із посиланням на джерела в Держдепі, що президент США Дональд Трамп має намір зробити заяву про поставки протитанкових ракет в Україну.

Напередодні американські ЗМІ повідомили про затвердження американською адміністрацією ліцензії на комерційні поставки стрілецької зброї в Україну.

Це відбулося після того, як міноборони Росії в односторонньому порядку заявило про вихід зі Спільного центру координації та контролю за припиненням вогню на Донбасі, звинувативши українську сторону в перешкоджанні їх роботі та обмеженню доступу до лінії зіткнення.

Адміністрація Дональда Трампа повинна продовжити в тому ж дусі, надаючи більш потужні озброєння, такі як протитанкові і зенітні ракети. Тільки завдяки таким крокам можна буде нейтралізувати військові переваги Росії у конфлікті на Донбасі, пише The Wall Street Journal.

“Путін шукає шляхи розширення російського впливу і потім завдає удар, оцінює відповідь і продовжує завдавати ударів, поки ціна за це не стає занадто високою. Проти Барака Обами глава Кремля міг діяти без особливих наслідків. Сильна американська відсіч в Україні зможе вразити Путіна більше, ніж вся доброзичлива риторика Трампа”, – вважають автори публікації.

https://24tv.ua/politika_tag2228