Абонплату на газ перерахують: кому доведеться заплатити більше

В Україні з 1 січня 2021 року всім, у кого є газ, перерахують розмір абонентської плати. Якщо в період з жовтня 2018-го по жовтень 2019-го ви використовували менше блакитного палива, ніж за аналогічний період 2019-2020 років, суми в платіжках виростуть.

Як пояснила член Національної комісії з питань енергетики і комунальних послуг Оксана Кривенко, перерахунок пов’язаний з тим, що розмір абонплати прив’язаний до обсягів споживання кожного українця. Весь використаний за газовий рік (з жовтня по жовтень) обсяг множать на тариф конкретного облгазу і ділять на 12 місяців. Отримана сума – абонплата.

При цьому, також зросте і сам тариф. Зараз його перераховують, відповідні зміни обговорюються кожним підприємством окремо, після публічних обговорень і узгоджень, документ потрапить в профільну комісію, де розрахунки перевірять і ухвалять.

Нагадаємо, абонентська плата стягується незалежно від того, чи користуєтеся ви блакитним паливом. Якщо газ підключений – потрібно платити. Зібрані гроші йдуть на обслуговування комунальної інфраструктури.

Нагадаємо:

В Україні з початком опалювального сезону почали зростати ціни на газ. Як припускають експерти, блакитне паливо буде дешевшим, ніж минулого опалювального сезону, однак значно дорожчим, ніж нині. Водночас зростуть і ціни на опалення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *