ЗРОСТАННЯ ЦІН ПО ВСІХ ФРОНТАХ: ПОДОРОЖЧАЄ ТРАНСПОРТ, КОМУНАЛКА, ІНТЕРНЕТ І ЗАЛІЗНИЧНІ КВИТКИ
1 лютого в Україні зросли тарифи на газ, електроенергію, опалення та гарячу воду для підприємств.
291455_2
Експерти відзначають, що є ризик погіршення ситуації спершу для промислових підприємств, а з часом і для пересічних українців. Їм і так доведеться з 1 лютого більше платити за жд квитки й інтернет. Про це повідомляє UBR.ua.
Підвищення тарифів на електроенергію для підприємств
Для споживачів 1-го і 2-го класів напруги струму стане дорожче на 1-3% незалежно від обслуговуючого обленерго (крім компаній Енергія-Новояворск у Львівській області та Атомсервіс в Миколаївській області). Також на 0,7-1,91%, або на 0,96-3,38 коп / кВт-година, до 143,9-180,52 коп / кВт-година збільшені розцінки для “Укрзалізниці”.
У грудневому рішенні НКРЕ говорилося що оптово-роздрібні ціни для промисловості будуть знижені на 15%, проте замість обіцяних знижок на електроенергію, промисловцям підвищують тарифи.
Директор енергетичних програм Центру світової економіки і міжнародних відносин Валентин Землянський припустив, що це може бути пов’язано з девальвацією гривні, повідомляєdilovyi.info.
“Енергоносії закуповуються за валюту. У “Енергоатому”, ДТЕК, газових ТЕЦ – у всіх є валютна складова”, – пояснив Землянський.
При цьому на сайті НКРЕ ніяких аргументів немає – тільки ціни по всім обленерго.
Ситуація, що склалася загрожує знищенням промисловості, вважають експерти. Як зазначає голова Асоціації українських банків Олексій Кущ, індекс цін виробників за 12 місяців перевищив 35%, в той час як споживчих – тільки 14%.
“Це означає, що собівартість виробництва продукції збільшується в середньому втричі швидше, ніж ціна її реалізації. Це ненормально” – зазначив Кущ.
“Промислову інфляцію ніхто не контролює, собівартість продукції зростає рекордними темпами. При цьому бізнес змушують підвищувати ще і мінімальну зарплату. І паралельно з цим проводиться найжорстокіша монетарна політика, яка повністю” висушує “весь споживчий ринок. Зарплати і пенсії не ростуть, грошей у людей все менше, отже, попит на товари падає. Які підприємства можуть вижити в подібній ситуації? Це загрожує знищенням промисловості”, – заявив Кущ.
Українцям варто приготуватися до подорожчання в метро, трамваях і тролейбусах
Аналітики попереджають, що зростання тарифів відіб’ється в індексі промислових цін, на який впливають девальвація, вартість електроенергії і тарифи на залізничні перевезення. А протягом півріччя, ціни від виробників докотяться і до роздробу.
Українцям варто готуватися до подорожчання комунального електротранспорту (метро, трамвай, тролейбус), залізничних поїздок і послуг водоканалів.
Подорожчання газу для промисловості
Нагадаємо, що НАК “Нафтогаз України” з 1 лютого 2017 року підвищить ціну на газ для промислових споживачів на умовах передоплати на 22%. Тепер промисловцям доведеться платити за газ на 1600 грн більше – 9 200 грн за 1 тис. Куб. м. Для інших покупців ціна наступного місяця зросте на 21,1%, або на 1760 грн – до 10140 грн за 1 тис. куб. м (з ПДВ). “Таке підвищення обумовлене зростанням цін природного газу на європейському ринку”, – пояснили в “Нафтогазі”.
Квитки на поїзд подорожчають
Глава “Укрзалізниці” Войцех Балчун підтвердив, що в 2017 році підприємство підніме ціни на проїзд в залізничному транспорті.
Так, проїзд в плацкартному вагоні сполученням Київ-Івано-Франківськ зараз коштує майже 76 грн. З 1 лютого 2017 ціна складе близько 90 грн, а з 1 жовтня – 102,14 грн. Проїзд у купейному вагоні зараз стоїть 223,22 грн. З 1 лютого ціна зміниться і складе вже 264,5 грн, а з 1 жовтня – 300 грн. При цьому квиток в СВ-вагоні зараз стоїть 492 грн, а з жовтня 2017 року 662 грн.
Плацкартний квиток у поїзді сполученням з Києва до Львова, Одеси, Ужгород і Харків поки оцінюють в 130,05 грн. У лютому проїзд буде коштувати 154 грн, а з жовтня – 175 грн. Вартість квитка в купейному вагоні з Києва до Одеси з лютого становитиме 342 грн, а з жовтня – 388 грн.
Провайдери і мобільні оператори піднімають ціну
Український провайдер компанія “Воля” з 1 лютого підвищує тарифи на пакети послуг ТВ, Інтернет, ТБ + Інтернет. Пояснюючи, причини зміни тарифів, провайдер нагадує про складну економічну ситуацію в Україні.
Підвищення торкнеться частини пакетів ТВ, Інтернет, ТБ + Інтернет і додаткових пакетів ─ “Спорт” і “Футбол HD”. В середньому розмір абонентської плати за послуги провайдера підвищиться до 6%.
На офіційному сайті Київстар з’явилося повідомлення про припинення дії деяких тарифних планів і заміни їх на інші, більш дорогі, з 1 лютого 2017 року.
З 1 лютого 2017 року вже не діятиме тарифи “Все за 40”, “Все за 70”, “Все за 120”, “Все за 95” і “Все за 150”. Нові пакети подорожчали від 4% і до 65% в залежності від тарифного плану. Користувачів цих пакетів безкоштовно і автоматично переведуть на нові тарифи.