Журналістів Russia Today позбавили акредитації у Конгресі США

Галерея кореспондентів радіо та ТБ американського Конгресу опублікувала заяву, в якій повідомило, що журналісти телеканалу Russia Today позбавлені акредитації у законодавчому органі США.

Рішення було прийнято через реєстрацію обслуговуючої RT компанії T & R у якості іноземного агента, передає РІА Новини.

Як повідомлялося, пропагандистський телеканал Russia Today зобов’язали реєструватися у США в якості іноземного агента. Тоді головний редактор телеканалу Маргарита Симоньян заявила, що Russia Today виконає це доручення. Водночас, вона назвала “людожерським” дедлайн реєстрації.

Крім того, Симоньян в коментарі Первому каналу заявила, що не здивується, якщо якщо у США заборонять слово “Росія”.

“Я не буду перераховувати, скільки це чинить перешкод нормальній журналістській роботі, це робить звичайну журналістську роботу неможливою, вони про це знають, і, власне, тому до нас ці заходи було вжито. Узагалі, у цій істериці я не здивуюся, якщо у США заборонять слово “Росія”. Будуть говорити — “та країна”, “у тій країні”, – сказала вона.

Реєстрація в якості іноземного агента не означає припинення мовлення RT в США. Змінюється схема подачі фінансових звітів філії, а виготовлені програми повинні бути марковані як пропаганда іноземного уряду.

Пізніше Державна дума Російської Федерації прийняла законопроект, згідно з яким ряд західних ЗМІ повинні будуть зареєструватися в якості “іноземних агентів”.