Журналіст «Схем» Михайло Ткач заявив про «прослушку» у своєму будинку

Журналіст програми «Схеми: корупція в деталях» Михайло Ткач знайшов у себе вдома ознаки прослуховуючого пристрою. Зараз перебуває на місці з частиною редакції, адвокатом та телекамерами. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebok.

Журналіст зазначає, що протягом кількох тижнів до цього декілька разів отримував попередження, що його журналістська діяльність «дратує високопосадовців» і що по ньому почали «активно працювати». Від одного джерела мав інформацію про те, що планують «сверлитись» прямо додому.

«Ми викликали поліцію, наразі вже прибула слідчо-оперативна група. Все фіксуємо», — зазначила головна редакторка «Схем» Наталка Седлецька.

Хто такі «Схеми» та чому їх можуть прослуховувати

Журналісти програми «Схеми: корупція в деталях» (проєкт «Радіо Свобода» та телеканалу UA:Перший) щотижня випускають журналістські розслідування та аналітику про високопосадову корупцію. Вони викривають тих, хто розкрадає державні гроші, майно та ресурси, зловживає владою для особистого збагачення та покриває корумпованих чиновників нехтуванням та бездіяльністю.

У кожному випуску у прізвищах та деталях ідеться про непрозорість, статки держслужбовців та конфлікт персональних інтересів з державними, кумівство, «розпил», афери та схеми.

Михайло Ткач є одним із журналістів цієї програми. У 2016-му він отримав нагороду «Людина року» журналу «Новое время» у номінації «гучні розслідування, які очищують Україну від корупції».

Минулі перешкоджання журналісту Михайлу Ткачу

2 жовтня 2016 року журналіста програми Михайла Ткача й оператора Кирила Лазаревича затримали співробітники Служби безпеки України під час зйомок епізоду для журналістського розслідування про невідповідність стилю життя рівневі зарплат в СБУ «Секретний автопарк СБУ».

Під час затримання, як свідчать записи відеокамер управління СБУ, співробітники служби застосували силу до знімальної групи програми «Схеми», відібрали й пошкодили техніку. Через деякий час знімальну групу відпустили, на місце події вони викликали поліцію і написали заяву як постраждалі.

Наступного року, 15 вересня 2017-го, біля ресторанного комплексу під Києвом, де відбувалася закрита вечірка з нагоди весілля сина тодішнього генпрокурора Юрія Луценка, співробітники Управління державної охорони напали на знімальну групу програми у складі журналіста Ткача та оператора Бориса Троценка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *