ОП забажав, щоб “Нафтогаз” виплатив Вітренку 94 млн грн премії

Офіс президента України доручив НАК “Нафтогаз” підготувати платіжку для виплати колишньому виконавчому директору компанії Юрію Вітренку премії в розмірі 94 млн грн. Про це повідомило УНН із посиланням на власні джерела. У такий спосіб в ОП нібито хочуть допомогти Вітренку, який претендує на посаду міністра енергетики, уникнути конфлікту інтересів.

Нагадаємо, колишній очільник НАК подав позов до Печерського суду Києва з вимогою до збиткової компанії виплатити йому 94 млн гривень премії за перемогу в Стокгольмському арбітражі над російським “Газпромом”. А оскільки Вітренко є також одним із кандидатів на посаду міністра енергетики, це створює конфлікт інтересів.

Тому в Офісі президента вважають, що виплата премії в розмірі 94 млн гривень дозволить Вітренку отримати бажані гроші, не очікуючи рішення суду.

Водночас збитковим НАК “Нафтогаз” став, зокрема, внаслідок роботи самого Вітренка (за 9 місяців 2020 року збиток склав 600 млн доларів).

Нагадаємо:

  • Чистий консолідований збиток НАК “Нафтогаз України” за січень-вересень 2020 року склав 17 млрд грн. Водночас голові правління компанії Андрію Коболєву нарахували 229 млн грн премії.
  • 2018 року глава “Нафтогазу” заробив 286,5 млн грн. З них 261 млн грн – премія за перемогу над “Газпромом” у Стокгольмському арбітражі.
  • Ще майже 700 млн грн топменеджери “Нафтогазу” повинні отримати за підсумками всього процесу проти російської компанії.
  • Пізніше ЗМІ розповіли, що аудит “Нафтогазу” виявив, що через фінансові порушення в компанії бюджет недоотримав 75 млрд грн. У “Нафтогазі” підтвердили, що отримали від Держаудитслужби акт ревізії й надали свої заперечення.

  • Вітренко заявив, що результати аудиту “Нафтогазу” мають бути опубліковані