Генпрокуратура готує Порошенку підозру в зловживанні владою – ЗМІ

Генеральна прокуратура готує підозру п’ятому президенту України Петру Порошенку за статтею про зловживання владою.

Джерело: співрозмовник агентства “Інтерфакс-Україна” в Генпрокуратурі.

“Активно відпрацьовуються проекти підозр колишньому главі держави, а також кільком нинішнім і колишнім народним депутатам”.

Джерело видання не уточнило подробиць, зазначивши лише, що проект підозри Порошенку стосується зловживання владою.

 Нагадаємо: Для притягнення нардепів до відповідальності необхідна згода Верховної Ради і внесення відповідного подання генпрокурора до парламенту.

П’ятий президент України раніше заявляв, що у діючої влади не вийде “запроторити Порошенка”. Коментуючи ймовірність сісти у тюрму, якщо рішення судів у справах, де фігурує Порошенко, буде не на його користь, п’ятий президент України заявив: “Я нічого не боюся”.

Передісторія:

  • 19 травня 2019 року екс-заступник глави АП часів Януковича Андрій Портнов повідомив про повернення в Україну, після чого почав подавати до Державного бюро розслідувань заяви зі звинуваченнями п’ятого президента України Петра Порошенка у скоєнні злочинів.
  • Наразі ДБР веде щонайменше 13 кримінальних проваджень, в яких фігурує Порошенко. Більша частина з них була відкрила за заявам Портнова.
  • 17 вересня суд за клопотанням ДБР наклав арешт на все нерухоме майно і корпоративні права заводу “Кузня на Рибальському”, який раніше належав Порошенку.
  • Справу стосовно “Кузні на Рибальському” також відкрили після заяви Портнова. За його версією, Порошенко розкрадав бюджетні кошти через “Кузню”, а потім відмив незаконні доходи, провівши продаж заводу через офшори.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *