Збиток від вивозу комунальниками сміття на закритий полігон в Бориспільському районі перевищив 207 млн гривень

Перевірка виявила несанкціоноване розміщення побутових і будівельних відходів на закритому сміттєвому полігоні, розташованому в оренді КП “Житлово-комунальний комбінат” Щасливська “” в с. Проліски Бориспільського району Київської області. Збиток від таких дій оцінений в 207 млн ​​гривень.

Про це стало відомо з повідомлення на Facebook-сторінці Державної екологічної інспекції Столичного регіону.

Після звернення фізособи при проведенні позапланової перевірки колишнього рекультивованого полігону твердих побутових відходів в с. Проліски Бориспільського району Київської області на земельних ділянках, що знаходяться в оренді комунального підприємства Комунального підприємства Щасливської сільської ради “Житлово-комунальний комбінат” Щасливська “був виявлений факт несанкціонованого розміщення побутових і будівельних відходів.

Відзначається, що в порушення Правил експлуатації полігонів побутових відходів були частково проведені розриття рекультивованих полігону.

У повідомленні говориться, що фахівцями Державної екологічної інспекції Столичного округу на місце правопорушення були викликані працівники Нацполіціі і подано заяву від 16 квітня 2020 року про відкриття кримінального провадження за даним фактом.

“Несанкціоноване (без проектів і дозволів), тобто самовільне розміщення побутових відходів та їх видалення на землях з будь-яким цільовим призначенням, є фактом засмічення цих земель, чим порушено статті 96, 167, 211 Земельного кодексу України та статті 17, 42 Закону України” про відходи “”, – йдеться в повідомленні.

Збиток, обумовлений засміченням земельних ресурсів в результаті дій зазначеного комунального підприємства склав 207,1 млн гривень.