ПОЧЕСНИЙ ДИРЕКТОР ІНСТИТУТУ АРХЕОЛОГІЇ УКРАЇНИ ВВАЖАЄ СЕБЕ «ЧАСТИЦЕЙ РУССКОГО МИРА»

“Русскій мір народжувався на берегах Дніпра”, – заявив почесний директор Інституту археології України академік Петро Толочко 1 листопада в Державному кремлівському палаці в Москві.
Промова археолога пролунала на відкритті ХХІІ Всесвітнього російського народного собору з нагоди 25-ліття організації.
Про це повідомила “Історична правда” з посиланням на офіційний сайт Московського Патріархату.
Пленарне засідання відвідали президент Росії Володимир Путін та патріарх Московський Кирило.
“Чому я тут, на Весвітньому російському соборі? Передусім тому, що я вважаю це даниною поваги моєму другові Валерію Ганичеву, який творив разом із вами цю організацію. На жаль, він пішов від нас, але я віддаю йому данину пам’яті своєю присутністю тут. По-друге, тому що я вважаю себе часткою Русского міра. Русскій мір починався не з Московського царства. Він народжувався на берегах Дніпра, на давній Київській Русі”, – пояснив Петро Толочко свою участь у заході і додав:
“Свого часу я навіть пропонував дати Русскому міру другу назву – Східнослов’янський православний світ. Вона більш нейтральна, хоча, по суті, та ж сама, і, звісно, цей світ включає в себе й мою рідну Україну. Хотів би сподіватися, що час безладдя завершиться й історія викермує на битий шлях.
Не знаю, що нам робити в Брюсселі або Вашингтоні, я там чужий, але я свій у Москві й Петербурзі, і таких в Україні мільйони. Мені приємно, що процес нашої співпраці, почавшись Бог знає коли, не закінчується й сьогодні. Зараз у залі сидить Василь Семенович Лановой (народний артист СРСР і РФ, – ред.), і він мені сказав: “Ну що, почекаємо ще трошки?”. Думаю, почекаємо. Історична правда не дозволить розірвати нащ кровний союз східнослов’янських братських народів!”.
Патріарх Кирило у відповідь заявив, що Україну в царський час називали Малоросією не через намагання її принизити, а тому що Київ був матір’ю міст руських і джерелом руської цивілізації.
“Звісно, те, що нині відбувається, – це дуже небезпечний політичний процес. Але в його основі – хибна історіософія і підтасовка історичних фактів. Тому наша найважливіша і правильна відповідь усім тим, хто намагається зруйнувати наш світ, – це відповідь, яку ми повинні черпати з нашої історії. І те, що ви, Петре Петровичу, так відкрито засвідчуєте свою позицію, в тому числі й в Україні, свідчить про те, що ви не тільки чудовий історик, але й дуже сильна людина, віддана науці, віддана історичній правді”, – похвалив Толочка Московський патріарх.
Як відомо, доктор історичних наук, професор Петро Толочко є почесним директором Інституту археології НАН України, іноземним членом Російської академії наук, а також членом президії Всесвітнього російського народного собору. Раніше він очолював Інститут археології (1987-2017), займався дослідженнями походження східних слов’ян, історії Київської Русі та середньовіччя. З 2005 року Петро Толочко очолював Партію Політики Путіна.
Раніше російський актор Микита Михалков зажурився через те, що українці більше ніколи не захочуть стати “братнім народом” із росіянами, що є прямою загрозою “русскому міру”.
http://umoloda.kiev.ua/number/0/2006/127857/?0&fbclid=IwAR21DY9fqqseZdzTS-SB8dM798QGXDRu7IPMJSSvbTuaZ2i0nqhyItwI8Iw

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *