Затягувати з вироками для топ-посадовців у 2018 році ризиковано, – експерт

У 2018 році загостриться ситуація навколо антикорупційних інституцій. Особливо, навколо НАБУ. Але також ми побачимо і нові резонансні справи з високопоставленими фігурантами і судові вироки.

Таку думку сайту “24” висловив голова правління Центру прикладних політичних досліджень “Пента” Володимир Фесенко.

Як зазначає політолог, щодо голови Державної фіскальної служби Романа Насірова суд уже почався. Передають до суду документи по екс-депутату Миколі Мартиненку. Та чи встигнуть їх завершити – невідомо. Приміром, говорить експерт, суд проти Януковича, якого звинувачують державній зраді, очікувався коротким, а він затягнувся.

Хоча, на переконання Фесенка, затягувати з вироками щодо високопосадовців ризиковано. Тому що в 2018 році на всі процеси впливатиме логіка президентських виборів, які відбудуться весною 2019-го. Владі треба буде показати конкретні результати боротьби з корупцією. Тобто доведеться когось покарати. Ступінь і жорсткість вироків може варіюватися: реальний або умовний термін. Це залежить від доказів НАБУ і роботи адвокатів.

Суди перебуватимуть під тиском громадської думки, політичної кон’юнктури і виправдати когось із підозрюваних корупціонерів буде ризиковано. Як Саакашвілі було трохи ризиковано заарештувати. Тому що відразу суддя і влада теж опиняться в ролі обвинуваченого в пособництві корупціонерам. Тому вироки будуть, – підкреслює Володимир Фесенко.