ВЕЛИКИЙ ОБМІН ПОЛОНЕНИМИ ЗАПЛАНОВАНО НА 27 ГРУДНЯ 2017 РОКУ

Україна готова віддати 306 осіб в обмін на 74 полонених українців. Про це повідомила у Facebook представник України в гуманітарній підгрупі тристоронньої контактної групи щодо Донбасу Ірина Геращенко.

За її словами, у переговорах була низка неузгоджених питань щодо верифікації полонених: хтось не бажав брати участь в обміні, а чийсь термін ув’язнення закінчувався в дні, коли вже тривала технічна робота з підготовки звільнення.

«Була низка неузгоджених питань, як то верифікація тих, хто не бажає переміщатися на окуповані територіі, ті, хто вже відбув покарання ( термін закінчився в дні, коли вже тривала технічна робота по підготовці звільнення), інші . Нам в рамках Мінськоі гуманітарної групи , після непростих переговорів, вдалося зняти більшість з цих питань. Ми готові в найближчий час передати 306 громадян( де це дозволяє українське законодавство), аби звільнити 74 украінці з окупованих територій. Протягом останнього місяця СБУ, ГПУ, Мінська гуманітарна група, АП , пенітенціарна служба , Обмудсмен Лутковська, МЗС і МВС, нацгвардія і Мін’юст провели колосальну роботу,щоб бути готовими до звільнення. Питання звільнення заручників є ключовим для нормандського формату і обговорювалося , зокрема, під час телефонних переговорів канцлера Німеччини , пані Меркель і з президентом Порошенком, і під час іі телефонної розмови з президентом Путіним. Президент Порошенко особисто координував всю роботу всіх відповідних наших відомств, аби все не зірвалося. І я дякую всім причетним. Працюємо над останніми логістичними і технічними деталями, бо це буде найсмаштабніша подібна історія, коли буде передано 306 громадян і звільнено 74 українці. І, ключове, щосекунди я пам’ятаю про тих, кого зараз, в ці дні, не відпустять з ОРДЛО. Ми маємо плани і пропозиціі, як звільнити всіх. І як зробити це якнайскорше. Віддадуть тільки 74, ми мали розблокувати процес звільнення. Але маємо звільнити всіх. Р. S. Дуже прошу журналістів- терпіння ще трохи, і ми все повідомимо щодо логістики і тд», — запостила Геращенко.