Затриманий в Одесі агент ФСБ розкрив скандальні дані про генконсульство Росії

В Одесі контррозвідка Служби безпеки України (СБУ) затримали агента ФСБ – Ігоря Ткаченка, який приїхав у місто вербувати офіцерів. Про це пише ТСН.

“Він же – агент “Зима”, агент “Гравер”, громадянин Росії і громадянин Молдови, колишній начальник зв’язку батальйону “Дністер” так званої ПМР, колишній військовослужбовець підрозділів ГРУ ГШ РФ і чинний агент ФСБ і Міністерства держбезпеки Придністров’я. Він півжиття працює на російську ФСБ і придністровське Міністерство державної безпеки (з 1995-го)”, – розповів журналіст Андрій Цаплієнко.

Сам “Зима” стверджує, що за це йому платили трохи – всього 30-40 доларів.

Він протягом року приїжджав до Одеси, зустрічався з контррозвідниками, записував їх розмови і, ймовірно, здавав у генконсульство Росії.

Але під час свого останнього візиту вербувальник вирішив сам відвезти в Росію матеріали, де його і зловили.

За його словами, з Шульцевим він особисто спілкувався багато разів. Ткаченко підкреслив, що саме ця людина передавав диктофон із записами потенційних зрадників російським спецслужбам.

Крім того, в генконсульстві виявили і нелегальний бізнес з продажу російських паспортів.

Як виявилося, в генконсульство приносили підроблені документи і фіктивні довідки про нібито російське походження. За словами агента ФСБ, далі справа просував генконсул, але гроші йшли через Ткаченка.

Затриманий в Одесі агент ФСБ розкрив скандальні дані про генконсульство Росії