Замість газу – листя: українець придумав нове нестандартне паливо

Газ, вугілля і дрова – в минулому. Їм на зміну прийшли опале листя і макулатура, вважає житель Дніпра Максим Сорока. Умілець придумав незвичайне паливо, яке допоможе заощадити на опаленні в холоду.

Брикети Максим робить за допомогою спеціального преса. Виготовити його можна самостійно, запевняє умілець. Обійдеться це задоволення приблизно в 400 гривень, зазначає Діловий Слов’янськ.

Для самого палива пойут сухе листя, солома, лоза, тирса або навіть водорості – будь-які рослинні відходи. В якості сполучного матеріалу потрібна подрібнена папір або крохмаль. Компоненти потрібно подрібнити і змішати будівельним міксером в пропорції 1: 6 або 1: 9, де 1 буде макулатура. Далі отриману масу поміщають під прес.

За спостереженнями Максима, листя з різних дерев горять і зігрівають по-різному. Приміром у листя каштана теплотворна здатність (ТС) становить – 2300 кКал / кг, листя липи – 2850 кКал / кг. А біовідходи тополі мають ТЗ на рівні 2900 ккал / кг.

Освоїти таку технологію захотіли багато жителів Дніпра і області. На рахунку Максима вже кілька майстер-класів. Крім того умілець активно виступає за чистоту навколишнього середовища та ефективне використання природних ресурсів.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *