Західні ЗМІ про нас: В Україні в 2 рази зросла кількість тих, кому не вистачає навіть на їжу
Не до «безвізу»!
Rzeczpospolita приділила увагу темі скасування віз для українців – очікуваного результату угоди про асоціацію, з якого і почалася українська революція 2014 року. Як відзначили в польському виданні, «днями посли країн ЄС погодилися на це, але за умови, що буде введений новий правовий інструмент, який робить можливим припинення безвізового режиму в надзвичайних обставинах. Потім, однак, ті ж посли не дали головуючій в ЄС Словаччині мандата на обговорення цього інструменту з Європейським Парламентом, що означає, що скасування віз знову відкладається на невизначений час».
«Для більшості українців пріоритетом є економічна ситуація і рівень корупції в країні, а не безвізовий режим з Європейським Союзом, – продовжується в статті Rzeczpospolitej. – Про це говорить нове дослідження Київського міжнародного інституту соціології (КМІС). 82 відсотки українців вважають, що суспільно-економічна ситуація в країні критична. У свою чергу, 66 відсотків респондентів вважають, що головною причиною нинішнього стану справ є корупція на вищих рівнях державної влади».
«Занепокоєння викликають також зростаючі протестні настрої українців, і це через два роки після революції на Майдані. Особливо в умовах тліючої війни на Донбасі. Переважна більшість українців вважає, що президент Петро Порошенко не в змозі вирішити цей конфлікт. Сьогодні бульше половини жителів країни висловлюються на користь повторення вуличних протестів. Однак відсутня політична сила, яка могла б використовувати ці настрої. Жодна з політичних партій не користується підтримкою вище навіть дев’яти відсотків».
«Протягом останніх двох років кількість людей, яким не вистачає навіть на їжу, збільшилася в два рази. Погана економічна ситуація позначається на настроях українців, які відчувають втому і дуже незадоволені існуючою в даний час політичною системою», – каже Rzeczpospolitej Антон Грушецький, соціолог з КМІС. Виявляється, що більшість українців не хвилює тема безвізового режиму з Європейським Союзом. 52 відсотки опитаних кажуть, що це не є важливою для них темою. Скасування віз і вільного в’їзду в Європу чекають 40 відсотків жителів України. «Це переважно молоді люди або жителі західної частини нашої країни, які їздять на роботу або навчаються в ЄС», – каже Грушецький. «Набагато менше цим цікавляться жителі центральної частини України, а жителів сходу це взагалі не хвилює», – додає він».