Захід заговорив про «економічне диво» Зеленського

Останнім часом економіка України продемонструвала хороше зростання, ВВП країни в другому кварталі виріс на 4,6%

Останнім часом економіка України продемонструвала хороше зростання, ВВП країни в другому кварталі виріс на 4,6%. Чи можна говорити про “ефект Зеленського”?
«У нас є унікальний шанс провести необхідні реформи: у нас є політична воля президента і більшість в парламенті. Ось тільки народ не дає нам часу », – сказав Зеленський депутатам під час призначення нового уряду. І можна сказати, перші місяці правління Президента Зеленського виявилися досить успішними в економічному плані.

Несподівано хороше зростання ВВП на 4,6% у другому кварталі цього року, глава Фонду демократичних ініціатив Ірина Бекешкіна пояснює «ефектом Зеленського». Адже вперше з 2004 року близько половини жителів України вважає, що країна розвивається в правильному напрямку. До приходу Зеленського ця цифра становила якихось 18%.

Україна з 2014 року, коли Росія захопила Крим і почала війну на Донеччині, переживала серйозну економічну кризу. «Тригером» зростання стало внутрішнє зросле споживання завдяки поліпшенню настрою споживачів, в цьому впевнена головний економіст компанії Dragon Capital Олена Бєлан. Середня зарплата в Україні на даний момент зросла з $ 227 в 2015 році до $ 415.

Зараз помітне поступове зростання промисловості, а також сільського господарства. Так, Україна обігнала за показниками експорту пшениці РФ, яка раніше була світовим лідером за цим показником і стала однією з кращих аграрних країн в світі. Зростання перевищує наші очікування, – зазначила аналітик інвестиційного банку Concord Capital Євгенія Ахтирко. На її думку, обіцянки Володимира Зеленського щодо економічного зростання, в загальному, реалістичні, але для цього Україні потрібні довгострокові серйозні інвестиції протягом декількох років.
Новий прем’єр-міністр країни, 35-річний Олексій Гончарук має досить амбітні плани щодо економіки і обіцяє її безперервний потужний ріст. Глава уряду каже, що в 2020 році українська економіка зросте на 5%, а в наступні п’ять років буде додавати, як мінімум, по 7% щорічно. Таким чином, до 2026 року, прогнозоване зростання нашої економіки складе не менше 40%.

І Захід вважає такі честолюбні плани цілком реалістичними.

Андерс Аслунд, шведський економіст, який є одним з кращих експертів по Східній Європі впевнений, що «в Україні є реальний шанс на зміни». ВМФ, Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР), Світовий банк повинні, він вважає, допомогти нашій країні інвестиціями, і підтримати новий український уряд в реалізації плану реформ.

До 1 жовтня планується прийняття закону, який дозволяє вільну торгівлю сільгосппродукцією. Саме з цього кроку почалося зростання багатьох країн, що розвиваються, тому що держава створювала цим великі прибутки для інвестицій, а аграрні підприємства отримували безпеку в правовому полі і гарантії вигідних кредитів. Крім того, прем’єр-міністр Гончарук планує глибоку реформу судової системи, новий етап приватизації державних підприємств, скасування контролю руху капіталу, і жорсткий юридичний захист іноземних інвесторів.
Деякі зміни вже запущені, в четвер в країні почав роботу антикорупційний суд, антимонопольна служба України дала Розпорядження розділити компанію DF Group, великого монополіста у хімічній галузі, на менші фірми.

Розділ концерну, який раніше належав втікачу до Австрії великому бізнесмену Дмитру Фірташу, став серйозним кроком в оголошеній Зеленським боротьбі з олігархатом.
Зеленський прагне довести, що не стане забавним політичним «блазнем», які не мають продуманого економічного плану дій, як Беппе Грілло – італійський комік, засновник популістського лівого руху «П’ять зірок». Він хоче стати реформатором, таким-же успішним, як і колишній Голівудський актор, обраний 40-м президентом США Рональд Рейган, що зважився на істотне зниження податків і добився виходу Америки з глибокої економічної кризи.
Хочеться вірити, що у нього і в країни все вийде.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *