За скільки років представники різних професій можуть заробити на квартиру в Києві

Скільки  українцям різних професій потрібно працювати, щоб придбати елітне житло в самому серці столиці?

Для розрахунків ми взяли вартість трикімнатної квартири в новому «клубному» будинку на вулиці Пирогова – за 133 елітних «квадрата» на восьмому поверсі просять 10,93 млн грн. Відповідно, з 15 взятих нами професій представники лише п’яти можуть дозволити собі купити квартиру-мрію за життя (докладніше див. Інфографіку). І це за тієї умови, що в скарбничку буде йти повністю весь щомісячний оклад до копієчки.

Володарям мінімальної щомісячної зарплати в 1450 грн доведеться відкладати на житло поколіннями, а саме 628 років! Але якщо вже зовсім несила, завжди можна виїхати за кордон. Наприклад, працівнику з чищення креветок в Норвегії платять на наші гроші 102 тис. Грн на місяць, забезпечуючи при цьому і житлом, і їжею. Після такої підробки в Київ можна сміливо повертатися через дев’ять років і купувати елітну троячку.

Навіть якщо стримати свої запити і покласти око на скромну стареньку однушку за $ 10-20 тис. І відкладати лише третину зарплати, доведеться збирати не менш 19 років. Середня зарплата в Києві – 7250 грн, і якщо відкладати по 30% на місяць, то за рік можна назбирати 26 тис. Грн (приблизно $ 1000).

.png_06

Світ: в Гонконзі збирають 20 років, в Женеві – 7

Тим часом компанії-лідери фінансового ринку вже багато років складають щорічний аналіз житла в столицях світу і вважають, скільки на них потрібно працювати простому громадянину.

Так, аудиторська фірма Deloitte щорічно публікує власний рейтинг, зроблений в розрахунку на квартиру площею 70 кв. м недалеко від центру в новобудові. При аналізі ринку експерти враховують вартість одного квадратного метра житлоплощі і середню зарплату по країні за 2015 рік. Найбільше потрібно працювати жителям Лондона – 10 років при 4929 євро за «квадрат». У Франції ж на власне житло потрібно відкладати 8 років (3932 євро / кв. М), а в Росії – майже 9 років (960 євро / кв. М). В Угорщині на це знадобиться близько 8 років (966 євро / кв. М), а в Польщі – трохи більше 7 років (1111 євро / кв. М). У Чехії – 7 років (1204 євро / кв. М), в Італії на житло можна зібрати за 6,8 років (2455 євро / кв. М), в Австрії – за 5,8 років (2506 євро / кв. М) , а ось в Швеції на це піде 5,3 року (3177 євро / кв. м).

Ще один подібний рейтинг щорічно представляє найбільший банк UBS під назвою Global Real Estate Index (для підрахунку беруть квартиру площею 60 кв. М недалеко від центру). Так, за їхньою версією, найважче заробити на власний будинок жителям Гонконгу – на це піде більше 20 років. На другому місці – Париж, Лондон і Сінгапур. Там, щоб купити собі квартиру, доведеться відкладати 13-14 років. У Женеві та Цюріху, отримуючи середню зарплату, на власне гніздечко доведеться збирати щонайменше 6-7 років.

Для порівняння, в українській столиці нова двокімнатна квартира в ще недобудованому будинку недалеко від центру (наприклад, в Солом’янському районі) площею 47 квадратних метрів обійдеться приблизно в 1,3 млн грн. Відповідно, при середній зарплаті в 4746 грн по країні (дані Держстату) пересічному українцеві доведеться працювати майже 23 роки, відкладаючи щомісячну зарплату до копійки.