З сьогоднішнього дня банки зобов’язали відшкодовувати клієнтам крадіжки грошей з карт

У п’ятницю, 9 вересня, набула чинності постанова НБУ про принцип нульової відповідальності власників карт. Про це повідомляє “Юрліга”.

Тепер умови карткового договору банку з користувачем не повинні містити вимогу про безумовну відповідальність користувача за неналежний переклад. Виняток зроблено для випадків, коли сам клієнт розголошує ПІН або іншу інформацію, яка дозволяє провести платіжну операцію.

У НБУ вважають, що зміни підвищать рівень обслуговування платіжних карт і підвищать довіру до банків.

“Принцип нульової відповідальності” був введений в Україні з серпня 2016 року системою VISA для власників своїх карток. Він означає, що банк повинен відшкодувати кошти, вкрадені з картки клієнта шахраями, якщо не буде доведено, що крадіжка сталася з вини клієнта.

Нагадаємо, що новий вид шахрайства з’явився в Україні. Грошові махінатори запустили схему крадіжки грошей з карток за допомогою спеціальних накладок на POS-термінали, встановлені в магазинах, до яких вже звикли українці, котрі воліють розраховуватися картками.

Як повідомлялося раніше, в Києві банкір обікрав своїх клієнтів на 3 млн гривень. Зловмисник відключав смс-оповіщення клієнтам про зняття грошей з депозитних рахунків і знімав з них кошти. Таким чином він обікрав 16 вкладників на більш ніж 3 млн грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *