З 21 листопада в Україні штрафуватимуть за відсутність масок, однак спочатку зроблять зауваження

Очільник Нацполіції Ігор Клименко наголосив, що людей за відсутність масок штрафуватимуть лише у разі відмови надягти маску, а спочатку лише проситимуть. Про це нагадує  пресслужба Нацполіції

Клименко: “Згідно з нововведеннями, поліцейські тепер можуть не лише складати адміністративні протоколи за порушення карантину, а й на місці виносити рішення стосовно фізичних осіб, котрі перебувають у громадських будівлях чи транспорті без надягнутих масок або респіраторів.

Але першочергово поліцейські діятимуть превентивно, тобто спершу зроблять зауваження. І лише у випадку відмови будуть документувати дії правопорушника”.

Нагадаємо:

В Україні сьогодні, 21 листопада, почнуть діяти штрафи за відсутність захисної маски або респіратора в громадських місцях і транспорті. Громадянам-порушникам доведеться сплачувати від 170 до 255 гривень. 

У законі чітко прописано, що маска або респіратор повинні закривати повністю ніс і рот. Водночас дозволяється використовувати саморобні засоби індивідуального захисту.

Очікується, що нововедення мінімізують поширення коронавірусу. Це дозволить взяти під контроль зростання кількості хворих на COVID-19 і зменшити навантаження на медиків.

“Документ сприятиме підвищенню соціальної відповідальності громадян і захисту їхнього здоров’я та життя, а також зменшенню кількості випадків зараження коронавірусною хворобою, що допоможе запобігти неконтрольованому зростанню кількості хворих на COVID-19 та перевантаженню медичних закладів”, — розповіли у пресслужбі президента.

Де не можна з’являтися без масок і респіраторів: 
у громадських будинках, спорудах (магазини, ТЦ, спортзали, лікарні, університети, державні установи тощо);
у громадському транспорті.
Хто може штрафувати
Накладати штрафи за відсутність маски мають право:

поліцейські;
працівники епідемічного контролю;
представники органів місцевого самоврядування.
За відсутність маски або респіратора поліцейські можуть штрафувати просто на місці, а не чекати рішення суду.

“Гуляти парком можна, дихаючи на повні груди – поза приміщеннями перебування без маски не каратиметься. Штрафувати порушників будуть лише за перебування без маски у громадських будівлях. Це, зокрема, торговельні центри, магазини, бібліотеки, музеї, лікарні, університети, спортзали, церкви, а також державні установи”, – пояснила заступниця голови фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук.

  • 6 листопада Верховна Рада підтримала урядовий законопроєкт №3891 про штрафи для громадян за перебування у громадських спорудах і транспорті без масок.
  • 19 листопада закон підписав президент Володимир Зеленський.
  • З 21 листопада в Україні вже можуть штрафувати за відсутність маски у громадських місцях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *