З 1 січня 2022 року набуде чинності Санітарний регламент для шкіл: порушників каратимуть гривнею

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив, що з 1 січня 2022 року в Україні набуде чинності Санітарний регламент для шкіл. До цього часу всі українські школи повинні завершити перехідний період до нових норм шкільного харчування. Про це Ляшко повідомив під час форуму «Україна 30. Здорова Україна».

За словами глави МОЗ, ті школи, які ще не встигли з певних причин впровадити нове здорове меню в своїх їдальнях, повинні зробити це якомога швидше, адже після 1 січня порушників каратимуть гривнею.

«Ті, хто підготувався (до санітарно регламенту, – ред.), вводять, тим хто не підготувався, ми дамо ще шанс, 4 місяці. Але після цього запускаємо сильний контроль», – повідомив Ляшко.

Також за словами Ляшка, якщо в тій чи іншій школі до сих пір не ввели систему здорового харчування, батьки в першу чергу повинні обговорити проблему з дирекцією закладу, а не дзвонити на гарячі лінії МОЗ або МОН.

Він також зазначив, що на сьогодні рівень солі в шкільному меню в рази перевищує допустиму норму, яку дитина повинна вживати за день. Тому однією з головних вимог Санітарного регламенту є саме зменшення солі в раціоні школярів. Саме через цю вимогу реформа шкільного харчування стикається з опором в навчальних закладах.

Ляшко зазначив, що Санітарний регламент для шкіл покликаний сформувати у дітей звичку до здорового харчування. Адже на сьогодні в Україні 12% хлопчиків і 8% дівчаток у віці 11-17 років мають надлишкову вагу.

«Ми бачимо загрозливу тенденцію до того, що у нас кількість дітей з надмірною вагою стає дедалі більшою. Кількість дітей, які проводять величезну кількість часу перед телевізором, в малорухливому способі життя, а часто ще й з шкідливими продуктами перед телевізором, призводить до того, що ми закладаємо фундамент в дитячому віці не здоров’я, а фундамент для формування хвороби», – зазначив глава МОЗ.

Нагадаємо:

Новим Санітарним регламентом встановлено вимоги до харчових продуктів і готових страв, які можуть пропонуватися дітям. Наприклад, передбачено низку обмежень за вмістом солі, цукру і жиру з урахуванням сучасних тенденцій щодо здорового харчування та рекомендацій ВООЗ. Встановлено групи харчових продуктів, які повинні бути в щоденному шкільному раціоні учнів (злакові, овочі, фрукти і ягоди, молочні продукти), і врегульовані питання організації харчування дітей з особливими потребами.

Варто зазначити, що минулорічні перевірки показали, що в кожному другому закладі середньої освіти були порушення, пов’язані з незадовільним матеріально-технічним станом, неналежним водопостачанням, незабезпеченням якісною питною водою та іншими проблемами.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”

Відвідайте новий сайт БЕЗКОШТОВНИХ ОГОЛОШЕНЬ “Діловий Переяслав”.  Підписатися на наш сайт можна у Telegram