Loading...

Юрист розповів, які штрафи чекають українців за порушення обмежень НБУ

За порушення обмежень Нацбанку на готівкові розрахунки українці будуть платити штраф мінімум в 1700 грн. Про це в коментарі Gazeta.ua розповів адвокат Арсен Маринушкін.

«Згідно зі статтею 163-15 Кодексу адміністративних правопорушень, за перевищення граничних сум розрахунків готівкою встановлений штраф, який накладається на фізичну особу-підприємця, посадових осіб юридичної особи в розмірі від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів, тобто від 1700 до 3400 гривень. У разі повторного порушення розмір штрафу вже буде в межах від 500 до тисячі неоподатковуваних мінімумів, тобто 8500 – 17000 гривень », – пояснює він.

Адміністративна відповідальність за перевищення лімітів на розрахунки готівкою стосується юридичних і фізичних осіб-підприємців.

«Оскільки обмеження встановлені в загальному, то відповідальність за таке правопорушення можуть понести і платники, та одержувачі готівки. У той же час, рядові українці і самозайняті особи – приватні нотаріуси, лікарі, адвокати не є суб’єктами відповідальності в даному випадку », – коментує Маринушкін.

Адмінстягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення.

«Таким чином, вже через 2 місяці після покупки товару більш ніж за 50 тисяч гривень готівкою ніякого штрафу платити не потрібно», – уточнює адвокат.

Нагадаємо, з 4 січня українці зможуть розраховуватися готівкою не більш ніж на 50 тис. грн в день. Раніше обмеження діяли на суму, що перевищує 150 тис. грн.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *