“ЄС”: дружина Порошенка йде з культурного фонду через тиск ОП

відеозвернення дружини п’ятого президента України

Голова Українського культурного фонду Марина Порошенко написала заяву про дострокове припинення повноважень у фонді.

Щодо мотивів цього рішення, зазначається, що таким чином вона хоче запобігти тиску з боку чинної влади на членів команди УКФ. Марина Порошенко повідомляє, що кілька днів тому від міністра культури молоді і спорту на наглядову раду УКФ надійшла “пропозиція” достроково припинити її повноваження як голови наглядової ради.

Порошенко вважає, що цей крок ініційовано Офісом президента і “про культуру в цій ситуації там явно не думали”.

 Порошенко підкреслює, що за її головування “фонд відбувся і став дієвою інституцією й ефективним інститутом розвитку української культури”, але, очевидно, нову владу не влаштовує саме її кандидатура.

Марина Порошенко: “Претензія до мене одна – моє прізвище. Я ношу його понад тридцять років і пишаюся ним. Воно увійшло в історію України, і ніхто – ні нинішній президент, ні міністр культури, – викреслити його не зможе. Тож прізвище міняти не збираюсь. І боротися за посаду – також не буду. Я маю честь!”.

"ЄС": дружина Порошенка йде з культурного фонду через тиск ОП

 Порошенко подякувала команді і підтвердила, що й надалі буде займатися благодійною діяльністю, інклюзивною освітою, культурними і мистецькими проектами.

Передісторія:

  • Головою Українського культурного фонду Марина Порошенко стала 19 січня 2018 року. Ця бюджетна установа розподіляє кошти на культурні проекти.
  • “Схеми” зазначали, що Марина Порошенко очолила Український культурний фонд, не маючи належного досвіду, а процедура її обрання викликала питання.