Якщо немає доходів: стало відомо, що буде з субсидіями безробітним

Не всі безробітні українці зможуть отримати субсидію

У разі, коли людина проживає в містах, де є нестача робочої сили, але не бажає працювати, на загальних підставах субсидія йому може не призначатися. Про це розповів керівник директорату сім’ї та соціального захисту населення Міністерства соціальної політики Віталій Музиченко

Чиновник розповів, що в питанні призначення субсидій можна бути досить категоричним – є загальні правила їх призначення і є певні індивідуальні підходи.

«Ідеально було б, якби система враховувала всі 100% випадків, в яких можуть знаходитися наші громадяни. Але таких систем не буває. Тому в даному аспекті варто відзначити, що застосовується диференційовані підходи », – зазначив Музиченко.

Наприклад, за словами чиновника, коли в містах обласного значення є дефіцит робочої сили, але громадяни не працевлаштовуються і не перебувають на обліку в службі зайнятості, їм, незважаючи на відсутність доходів, в призначенні субсидії відмовлять.

«Якщо ми говоримо про сільську місцевість, де навпаки є брак робочих місць і недостатньо розвинена інфраструктура, щоб людина могла доїхати до інших населених пунктів, де є робота, там вже будуть індивідуальні рішення», – пояснив Музиченко.

За його словами, в такому випадку рішення про призначення субсидій нададуть після вивчення ситуації спеціальними комісіями при РДА.

Про ймовірне збільшення кількості потенційних субсидіантів в разі підвищення цін на газ для населення, чиновник розповів, що зараз про це говорити рано.

«У разі, коли буде прийнято остаточне рішення з конкретними цифрами, ми звичайно ж порахуємо, що це буде означати і для одержувачів субсидій, і для державного бюджету. А ті, хто вже зареєстровані як субсидіянти, захищені через систему і розмір їх платежів залежить виключно від доходів », – підкреслив Музиченко.

Разом з тим в Україні анонсували кілометрові черги заради того, щоб переоформити субсидію. Таку думку висловив політолог Віктор Таран.

«Мама мудра жінка. Оперативно зібрала всі довідки. На наступний день за 15 хвилин все переоформила. Якщо у вас є родичі, які отримують субсидії, рекомендую порадити їм піти шляхом моєї матері. Краще нехай витратять 15 хвилин зараз, ніж будуть вистоювати кілометрові черги через місяць », – зазначив він.

Однією з причин цього, стверджує Таран, є «промах» чиновників на місцях.

«Ще одна причина – відсутність ефективного поетапного планування переоформлення субсидій з боку місцевих управлінь соцзахисту. Ця кампанія мала б включати інформаційну та роз’яснювальну роботу. Поки маємо ситуацію, коли з шести мільйонів чоловік з правом на субсидію переоформили її лише 2,6 мільйона. Тому у вересні-жовтні нас чекатимуть черги і маса незадоволених людей, які будуть лаяти владу », – підкреслив він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *