Як знайти посадовця-корупціонера, перевіривши його декларацію

1 вересня в Україні запрацювала система електронних декларацій.

Впродовж 60 днів всі державні чиновники, прокурори, судді, народні депутата, та Президент зобов’язані подати декларації про власні доходи та доходи членів їх сімей до цієї системи. Неподання декларації, або приховування в ній майна на суму більше 362 500 гривень тепер є кримінальним злочином.

Всі подані декларації, публікуються у відкритому доступі на сайті public.nazk.gov.ua. Перевірку даних, поданих до цієї системи, буде проводити Національне агенство з питань запобігання корупції, проте знайти корупціонера може кожен з нас!

«Неймовірно важливо, щоб громадянське суспільство долучалося до боротьби з корупцією. Електронне декларування не врятує нас від намагання корупціонерів скасувати основні положення закону та спроб приховати незаконно набуте майно. Завдяки вашим повідомленнями щодо неспроможності чиновників пояснити походження майна ми зможемо подолати корупцію», — Єгор Соболєв, голова Комітету ВРУ з питань запобігання і протидії корупції, фракція “Самопоміч”

Громадський люстраційний комітет презентував нову онлайн-форму повідомлення про невідповідності в деклараціях та інформаційні матеріали з алгоритмами перевірки декларацій.

Через форму громадські активісти отримуватимуть інформацію від громадян, що містить докази про корупційні злочини. Вони перевірятимуть надіслані дані, та, в разі підтвердження, вноситимуть корупціонерів у відкритий реєстр. Також підтверджена інформація також передаватиметься в НАЗК та НАБУ.

Ця онлайн-форма – це зброя, створена для всіх нас, — зазначив Єгор Соболєв

2

Також Громадський люстраційний комітет презентував інформаційні матеріали з алгоритмами перевірки декларацій. Так, разом із журналістами-розслідувачами було розроблено ряд інформаційних матеріалів, які містять покрокові інструкції:

1) Перевірка декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру,

2) Державний земельний кадастр: як перевірити, чи належить земля декларанту та членам його сімї?»

3) Державний реєстр речових прав на нерухоме майно: як перевірити, чи належить нерухомість декларанту та членам його сімї?»

4) Єдиний державний реєстр транспортних засобів: як перевірити, чи належить транспортний засіб декларанті або членам його сімї?

5) Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань: як перевірити, чи має відношення до бізнесу декларант та члени його сімї?.