Як врятуватися при масштабній пожежі

Після трагедії, що сталася в торговому центрі “Зимова вишня” в місті Кемерово (Росія), в мережі знайшла популярність публікація з порадами, які допоможуть врятуватися під час масштабної пожежі.

Так, користувачі активно поширюють інформацію, яку опублікувала спільнота “Стоп Загроза. Діти в безпеці” в Facebook. Підбірка порад допоможе зберегти життя людей, що опинилися в палаючому приміщенні.

Перше, на що варто звернути увагу – захист дихальних шляхів, для чого варто використовувати мокру тканину. З огляду на те, що в екстрених умовах знайти необхідну кількість води може бути досить складно, фахівці рекомендують використовувати власну сечу.

“Це може статися з кожним. Що робити? Перше – попісяти на шарфик. Так ми зазвичай розповідаємо під регіт дітей важливе правило виходу з палаючого або задимленого приміщення. Тому що це правда: воду з собою ми носимо нечасто, діти – майже ніколи. А гинуть саме від диму. Тому беремо будь-який одяг: шарф, футболку, сорочку, блузку, поділ спідниці. Пісяємо. І дихаємо через змночену тканину. Сеча набагато краще фільтрує і дим і отруйні речовини, ніж вода. Діти сміються, але всі погоджуються з тим, що в небезпечній ситуації це зробити не соромно. Але цей настрій “не соромно” можна створити тільки в діалозі і краще – між дітьми. У кожному класі або групі завжди знайдуться ті, хто переконливо скаже: А що смішного? Якщо це врятує життя”, – відзначили в публікації спільноти.

 “Друге правило – привчайте дітей до гри: знайди вихід. Та й себе теж. Ми ніколи не замислюємося про те, як залишати приміщення в разі пожежі. А це можна швидко і весело зробити звичкою. А привчаючи дитину, ви і самі станете звертати на це увагу. Тому протягом 2-3 тижнів, приходячи в будь-яке приміщення, весело і моментально дивимося, куди б ми побігли в разі пожежі”, – радять фахівці.

Також вони акцентували увагу на тому, як потрібно виходити з натовпу:

“Вихід з панікою натовпу. Тут три правила: 1) Йдемо тільки по напрямку руху, не зупиняючись, навіть якщо рідні залишилися позаду. Ви зустрінетеся після того, як вийдете назовні. 2) Акуратно огинаємо кути, стовпи, будь-які зустрічні перешкоди. Для цього видали дивимося, що попереду. Йдемо, схрестивши руки на грудях, виставивши лікті трохи вперед і тримаючись руками за плечі. Так, якщо вас здаючи, ви зможете дихати вільно. 3) Якщо впали: ніяких “згрупуватися”! У вас є три секунди, щоб встати за всяку ціну. Для цього чіплятися мертвою хваткою в найближчі ноги, джинси, пальто, і, як мавпи піднімаємося по людині. Пам’ятаємо, що людина-дерево не буде нам рада. І навіть можливо стукне по голові. Але ви встигнете встати”, – підсумували в публікації.

Менш, ніж за добу постом поділилися понад 2,5 тисячі користувачів у себе на сторінках.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *