Loading...

Як будуть вести облік спожитого в Україні газу

Україна планує перейти на облік природного газу за правилами, які діють в Європейському союзі.

Як стало відомо Domik.ua, в НАК «Нафтогаз України» розробили проект плану заходів щодо впровадження в Україні обліку природного газу в одиницях енергії. Також розроблено проект постанови уряду про затвердження даного плану.

Документом передбачені заходи, які дозволять запровадити комерційний облік газу при його видобутку, транспортуванні, розподілі, постачанні і використанні в одиницях енергії, а саме в кВт / год.

Згідно з планом нова система обліку буде впроваджуватися в 11 етапів, серед яких: внесення змін до існуючих і розробки нових нормативно-правових документів щодо обліку газу і його фізико-хімічних показників; розробка нових і модернізація існуючих технічних засобів вимірювань. Чиновники припускають, що облік газу в одиницях енергії введуть в другому кварталі 2017 року.

Переваги введення нового обліку

У компанії відзначили, що використання енергетичних показників природного газу, зробить його облік більш об’єктивним. А саме при купівлі, продажу, використання, а також при встановленні цін і тарифів на газ. Введення енергетичних одиниць зробить прозорою і зрозумілою ефективність використання природного газу в порівнянні з іншими енергоносіями, а також дозволить швидше і точніше оцінювати результати інвестування в енергетичну ефективність. «Перехід на облік газу в одиницях енергії сприятиме сталому розвитку вітчизняного ринку газу відповідно до вимог директив і регламентів ЄС. Це також дозволить українським постачальникам і споживачам об’єктивно і прозоро розраховуватися за спожитий енергоносій », – повідомили в НАК« Нафтогаз України ».

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *