Вибори у Литві: новий президент озвучив свою позицію щодо Росії та України

У другому турі президентських виборів у Литві із значною перевагою перемагає економіст Гітанас Науседа.

Науседа отримав трохи більше 70% голосів, тоді як його опонентка – екс-міністр фінансів Литви Інгріда Шимоніте набирає майже 28%, повідомляє видання Delfi.

“Я бачу, що люди повірили. Тому зараз найгірше, що може статися – якщо ми підірвемо довіру людей. Я буду робити все і я сподіваюся, що моя команда буде робити все, віддасть всі сили Литві, щоб не сталося так, щоб люди розчарувалися в політиці взагалі”, – заявив він.

За словами Науседи, риторику його країни щодо Росії варто змінити, однак жодних серйозних кроків не буде ухвалено, доки не зміниться хід подій в Україні.

“Я б хотів бути дипломатичним і використовувати лексикон, який міг би бути дещо іншим, порівняно з лексиконом, який використовувався раніше” – зазначив він.

Водночас, Науседа підкреслив, що вважає дії Росії щодо України агресією проти іншої держави. Він наголосив, що стосунки з РФ не зміняться доки “ситуація в Україні буде схожа на нинішню”.

За пост президента Литовської Республіки боролися дев’ять кандидатів. На 2 тисячах виборчих дільниць мали змогу проголосувати 2,5 млн громадян. Главу держави обирають на п’ять років і не більше ніж на два терміни поспіль. Від травня 2009 року цей пост займає Даля Грібаускайте.

Нагадаємо, перший тур президентських виборів у Литві із невеликим відривом виграла Шимоніте, яку підтримувала чинний президент Даля Грибаускайте.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *