Вибори ОТГ: Поліція відкрила десять справ, чотири – через підкуп

Нацполіція відкрила 10 кримінальних проваджень впродовж дня виборів в ОТГ, з них 4 – за фактом підкупу виборців. Про це повідомила прес-служба Нацполіції.

Усього в рамках цього виборчого процесу до органів Національної поліції надійшло 207 повідомлень про різні події, з яких 136 – у день проведення виборів. Переважна більшість повідомлень була пов’язана з порушенням ведення передвиборної агітації та підкупом виборців.

За кожним із цих фактів поліцією проводиться детальна перевірка.

Відомості стосовно 10 фактів із загальної кількості повідомлень внесені до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань. З них чотири – за фактами підкупу виборців, ще по два – за фактами незаконного використання виборчих бюлетенів, а також умисного знищення або пошкодження майна. Крім того, зафіксовано по одному факту спричинення легких тілесних ушкоджень і перешкоджання законній професійній діяльності журналіста.

Додамо, що о 20:00 29 жовтня завершилися місцеві вибори, які проходили на 1920 виборчих дільницях.

Нагадаємо, за даними Громадянської мережі ОПОРА, в день виборів здійснювали підкуп, підвозили людей та псували бюлетені. В Житомирській області було найбільше організаційних порушень, на Херсонщині – підкуп виборців.

29 жовтня під час виборів ОТГ у Дніпропетровській області невідомі у камуфляжі напали на ДВК №120505 у с. Майське.

Явка виборців на місцевих виборах в ряді об’єднаних територіальних громад склала 48,2%. Про це повідомила прес-служба громадянської мережі “ОПОРА”.

За даними ОПОРИ, на момент завершення дня голосування з’явилися повідомлення від спостерігачів про підвезення виборців на дільниці – в Харківській і Запорізькій областях. Серед порушень була також видача виборцям бюлетенів без пред’явлення паспорта, фотографування бюлетенів, помилки і неточності в них.