Нідерландська компанія відновлює позов проти України на суму майже 700 мільйонів доларів

Gilward Investments B.V. почала інвестиційний спір проти України в липні 2015 року в секретаріаті Міжнародного центру з урегулювання інвестиційних спорів

Нідерландська компанія Gilward Investments B. V., яка була найбільшим акціонером авіакомпанії «АероСвіт», відновлює позов проти України на суму понад $695 млн.

Про це повідомляє 1NEWS.

Gilward Investments B.V. почала інвестиційний спір проти України в липні 2015 року в секретаріаті Міжнародного центру з урегулювання інвестиційних спорів (МЦУІС). У своєму позові компанія звинуватила Україну в порушенні певних зобов’язань за двостороннім інвестиційним договором із Нідерландами від 14 липня 1994 року.

Слухання призначили на лютий 2019 року, але позивач не вніс додаткову передоплату, тому в справі було оголошено «технічний дефолт». Судовий розгляд призупинили до внесення платежу.

Додамо, що 3 червня 2019 року секретаріат МЦУІС повідомив, що необхідний платіж проведений. Тепер Україна очікує відновлення розгляду найближчим часом.

Нагадаємо: «АероСвіт», який був найбільшим українським авіаперевізником, розпочав процедуру банкрутства наприкінці грудня 2012 року. Пізніше її було скасовано рішенням суду. Перевізник припинив діяльність і наразі авіарейси не виконує.

На початку 2013 року стало відомо, що найбільшими акціонерами «АероСвіту» були Gilward Investments BV і Фонд держмайна України (ФДМ), що володіють відповідно близько 38% і 22,4% акцій авіаперевізника. Ще трьом українським компаніям належали приблизно 40% акцій, зокрема «ГенАвіаІнвест» – 24,99%, Investment Advisors Group – 9,8% і «Бюро» – 4,8%.

У листопаді 2009 року Дмитро Парфененко, який обіймав посаду голови ФДМ, повідомляв, що структури, пов’язані з бізнесменом Ігорем Коломойським, викупили у співвласника «Міжнародних ліній України» Арона Майберга частку в «АероСвіті» та сконцентрували контрольний пакет акцій. У той же час фонд відмовився від продажу своєї частки.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *