ВПЕВНЕНІСТЬ У ВАКЦИНАЦІЇ, ДОВІРА ТА САМОРОЗВИТОК: СУПРУН ДАЛА ПОРАДИ, ЯК УКРАЇНЦЯМ ОБРАТИ ЛІКАРЯ

У результаті кампанії кожен українець має обрати такого фахівця, в котрого лікуватиметься все життя.

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун озвучила кілька критеріїв, які допоможуть українцям обрати лікаря. Про це вона повідомила у Facebook.

Головне – довіра

У результаті кампанії кожен українець має обрати такого фахівця, в котрого лікуватиметься все життя, який знатиме його історію та консультуватиме щодо всіх можливих ризиків.

міфи від супрун. інфографіка

Тоve перший критерій вибору – це має бути людина, якій ви довіряєте. Не поспішайте та не підписуйте декларацію з першим ліпшим. Розпитайте знайомих, не соромтеся ставити запитання лікарю під час візиту.

Компетентність та використання доказової медицини

Звісно, що пацієнтам, котрі не мають медичної освіти, складно оцінити вміння та навички лікаря. Проте є кілька “залізних” критеріїв, з’ясував які ви зрозумієте, чи цей фахівець не потрапив в оману медичним міфам:

Впевненість та проактивність у необхідності вакцинації

Неприйняття фальшивих діагнозів на кшталт “вегето-судинна дистонія”

Не вважає гомеопатію ефективним лікуванням

Уникає надмірного і невиправданого призначення препаратів, як то антибіотики під час застуди чи “імуномодулятори, щоб підсилити імунітет”

Вік – не головне

Існує хибна думка, що молоді лікарі гірші за старших, бо мають менше досвіду. Натомість не існує точних наукових даних, які б підтверджували зв’язок між віком лікаря та ефективністю його роботи, особливо щодо результатів лікування пацієнта.

Головне – мотивація допомагати, досвід використання доказової медицини (міжнародних протоколів лікування) та прагнення вдосконалювати свої навички.

Саморозвиток

“Не переймайтеся, якщо ще не знайшли “того самого” з першого візиту. Абсолютно нормальним є звернутися до кількох лікарів перед тим, як визначитися остаточно. Крім того, ви завжди можете змінити фахівця. Кампанія “Лікар для кожної сім’ї” для того і створена, щоби ви могли спокійно обрати лікаря, в якого хочеться лікуватися, а не до кого приписані», – зауважила Супрун.

«Коли підете обирати свого лікаря – зважайте, що зміни, які зараз відбуваються, є новими для всіх нас. Як і будь-які трансформації вони можуть викликати стрес. Медики працюють у посиленому режимі в існуючих складних умовах. Ставтеся з розумінням та виказуйте підтримку їм, адже зміни – це наша спільна робота. Давайте разом зробимо їх максимально позитивними», – додала вона.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *