Волонтер Донік: Любі ватники, виходячи поминати або тужити в Одесі, беріть із собою хавчика й води дні на три

До Одеси привезли комплекс, який розпізнає обличчя й онлайн звіряє їх із базою даних МВС, СБУ та центру “Миротворець”, а всіх, на кого він укаже, будуть затримувати, щоб розбиратися після свят. Про це повідомив у Facebook харківський волонтер Роман Донік.

“Комплекс сируватий і частенько помиляється. Але ухвалено рішення затримувати до з’ясування всіх, на кого він укаже. Ну, на законних підставах. До трьох діб. АТО, надзвичайні обставини тощо. Найімовірніше, на 1–3, а потім на 6–9 травня всі “мавпятники” та КПЗ будуть забиті тими, кого комплекс не зможе правильно впізнати”, – попередив він.

Волонтер додав, що не так важливо, чи буде комплекс розпізнавати обличчя.

“Є законний спосіб забити “мавпятники” та камери латентними сепаратистами. Тож, любі ватники, виходячи поминати або тужити, беріть із собою хавчика й води дні на три. Буде весело. Як мінімум, не нудно. На вас уже чекають. Гарних травневих”, – підкреслив Донік.

Волонтер Донік: Любі ватники, виходячи поминати або тужити в Одесі, беріть із собою хавчика й води дні на три

В Одесі 2 та 9 травня для встановлення особи учасників акцій поліцейські будуть використовувати сучасний цифровий комплекс, що дає змогу зафіксувати й оцифрувати обличчя кожного громадянина, повідомив 30 квітня радник начальника Головного управління Національної поліції в Одеській області.

В Одесі 2 травня на Куликовому полі заплановані поминальні заходи. Напередодні цієї дати, 27 квітня, проросійські активісти під час зустрічі з представниками правоохоронних органів погодили деталі проведення акцій, повідомив один із лідерів активістів Моріс Ібрагім.

Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович заявив, що цього року проросійські сили в Україні будуть намагатися використати 2 та 9 травня для реваншу.

У Головному управлінні Національної поліції в Одеській області зобов’язалися з 1-го до 9 травня забезпечити охорону громадського порядку в місті. Відповідна інформація опублікована на сайті відомства. Зокрема, з 30 квітня поліцію перевели на посилений варіант несення служби.

2 травня 2014 року в Одесі відбулися масові зіткнення між патріотично налаштованими громадянами та проросійськими сепаратистами. Унаслідок конфлікту й подальшої пожежі в Будинку профспілок загинуло 48 осіб, понад 200 дістали поранення. Події 2 травня 2014 року в Одесі активно використовувала російська пропаганда для нагнітання антиукраїнських настроїв.